XXIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
W czwartek 9 lipca odbył się drugi turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Pogoda była bardzo wymagająca i pokrzyżowała wszystkim plany. Sprawiło to, że w kategorii Kobiet oraz OPEN doszło do kilku niespodzianek . W obu tych kategoriach vice liderzy nie wyszli ze swoich grup, co dało szanse na zdobycie cennych punktów przez inne zespoły.

Przypominamy, że ze względu na pandemię korona wirusa wprowadzono limity zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. W turnieju mogło wystartować po 12 drużyn Kobiet oraz kategorii 40+, natomiast w kategorii OPEN 24 zespoły.
Tak jak w zeszłym tygodniu limity drużyn zostały niemal wyczerpane. Do turnieju zgłosiło się 46 drużyn: 22 OPEN ,12 kobiet i 11 w kategorii 40+. Ostatecznie na turnieju pojawiło się 38 drużyn (76 zawodników) : 7 w kategorii 40+, 11 w śród kobiet i 20 OPEN .
Zawody rozgrywane były mimo opadów deszczu co pokazuje siłę charakteru zawodników i wolę walki. Warunki były trudne, zawodnicy bardzo zmęczeni, lecz nie ustępliwi.

W kategorii Pań mecze rozegrano zgodnie z planem - 4 grupy z których do dalszych rozgrywek wychodziły po dwa zespoły, następnie najlepsza "ósemka" rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W wyniku ciekawego rozwoju sytuacji w finale spotkały się Paulina Kirszenstein oraz Elżbieta Klein, które wygrały z Olą Lange i Anną Szufladowicz 21:16.
W meczu o III miejsce Olga Klein i Daria Szyjkowska pokonały 21:15 Karmen Sosińską i Michalinę Szupieńko.

W kategorii 40+ ze względu na brak 4 z 11 zgłoszonych drużyn zmieniono system gry. Zespoły podzielono na dwie grupy po 3 i 4 drużyny z których do dalszych rozgrywek wychodziły dwie i grały systemem pucharowym na krzyż w wyniku czego układ meczu finałowego i o III miejsce był identyczny jak tydzień temu.
W finale Krzysztof Dusowski i Michał Pielak pokonali Tomasza Bielińskiego i Roberta Karnowskiego 21:14.
W meczu o III miejsce również z wynikiem 21:14 lepsi okazali się Łukasz Ciesielski i Piotr łazarski , którzy pokonali Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka.

Również w kategorii OPEN nie zawiedli faworyci. W finale Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny gładko pokonali Mateusza Romanowskiego i Marka Sanewskiego 21:13.
Nieco ciekawszy mecz rozgrywano w walce , w którym mierzyli się Bartłomiej Więckiewicz i Maciej Mozol oraz Kamil Szlejter i Tomasz Jakubowski. Mimo wyniku 21:15 dla duetu Więckiewicz : Mozol byliśmy świadkami kilku naprawdę świetnych akcji.

Za tydzień, w czwartek 16 lipca, trzeci z pięciu zaplanowanych turniejów.
Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do każdego wtorku poprzedzającego termin rozgrywek do godziny 14:00

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK