odbyło się
15
05.2021
Sobota
W dniach od 14 do 16 maja br. swoje zmagania w Pomorskiej Lidze Pływackie kontynuowali pływacy w kategoriach: dzieci, młodzików i młodzieżowców.

W piątek w Gdańsku rywalizowali zawodnicy 10 i 11 letni. Na dobrą rozgrzewkę odbyła się sztafeta mieszana 8 x 50 m stylem dowolnym, w której 2 Tczew zajęła IV miejsce. Pierwszą konkurencją indywidualną było 100 m stylem klasycznym. Wśród dziewcząt Julia Staśkowiak zajęła VIII miejsce a wśród chłopców Szymon Rutkowski był XIII. Na dystansie 50 m stylem grzbietowym rywalizowali młodsi zawodnicy. W tych zmaganiach Jeremi Koszałka był XVI a Alan Grabowski XIX. Po chwili już emocjonowaliśmy się zmaganiami na dystansie 100 m stylem dowolnym. Rywalizacja była bardzo wyrównana i decydowały ułamki sekund. Wśród dziewcząt najwyższe lokaty wywalczyły siostry Głomskie. Maja zajęła V miejsce a Klaudia VII miejsce. Wśród chłopców Miłosz Miklis zajął V miejsce. Po chwili do rywalizacji wrócili młodsi zawodnicy, którzy tym razem walczyli na dystansie 100 m stylem zmiennym. Bardzo dobry występ ponownie zaliczyli Alan Grabowski X miejsce i Jeremi Koszałka XII miejsce. Styl zmienny w rywalizacji pozostał już do końca zawodów. Po młodszych zawodnik czas przyszedł na 11-latków, którzy walczyli na dystansie 200 m. Wśród dziewcząt III miejsce i brązowy medal wywalczyła Klaudia Głomska. Jej siostra Maja w tej rywalizacji była IV. Wśród chłopców Miłosz Miklis również zajął IV miejsce. Na deser pozostały jeszcze sztafety 4 x 50 m stylem zmiennym. Nasze dziewczęta wywalczyły V miejsce a chłopcy III miejsce i w składzie: Miłosz Miklis, Artur Bąk, Oliwier Murawski i Paweł Tocewicz stanęli na najniższym stopniu podium.

Zawody przyniosły dużo emocji. Indywidualnie w całych rozgrywkach Maja Głomska zajęła IV miejsce, Klaudia Głomska VI miejsce i Miłosz Miklis również VI miejsce. Drużynowo UKS 2 Tczew uplasowała się na IV miejscu.

Następny dzień i następne zmagania. W sobotę na pływalni w Słupsku swoje zawody rozgrywali młodzicy. Podobnie jak dzień wcześniej młodsi koledzy i koleżanki rywalizacja zaczęła się od sztafety 8 x 50 m stylem dowolnym. Nasi zawodnicy zajęli w tych zmaganiach VI miejsce. Pierwszą konkurencją była rywalizacja na 100 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt należy podkreśli bardzo dobry występ Michaliny Szramke, która poprawiając swój rekord życiowy zajęła VIII miejsce. Wśród chłopców kategorii młodszej X miejsce zajął Ignacy Wilczewski, natomiast Filip Bąk z nową życiówka w kategorii starszej zajął VI miejsce. Wyrównana walka tak jak w stylu dowolnym była również w stylu klasycznym. Tym razem zawodnicy płynęli 200 m. Wśród dziewcząt w kategorii młodszej z nowym rekordem życiowym poprawionym o 4 s na VIII miejscu finiszowała Zuzanna Gozdowska. W kategorii starszej Zosia Wojciechowska zajęła VI miejsce. Wśród chłopców startujący w kategorii młodszej Artur Strehlau zajął XII miejsce. W kategorii starszej Ryszard Balcerowicz poprawił swój rekord życiowy o ponad 6 s i uplasował się na VI miejscu. Kolejna konkurencja to 100 m stylem grzbietowym, w którym warto odnotować XI miejsce Marcela Tasarza. Ostatnią konkurencją indywidualną była rywalizacja na 200 m stylem zmiennym. Wyczerpujący dystans w kategorii młodszej w bardzo dobrym czasie pokonała Michalina Szramke co dało jej X miejsce. W kategorii starszej Otylia Wojciechowska zajęła XI miejsce. Wśród chłopców walka była niezmiernie pasjonująca. W kategorii młodszej Oliwier Stanek finiszował na IX miejscu. Natomiast w kategorii starszej ustanawiając nowy rekord życiowy III miejsce i brązowy medal zdobył Filip Bąk a Ryszard Balcerowicz finiszował na VI miejscu. Oczywiście na zakończenie odbyły się sztafety na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym. Młodsi zawodnicy zajęli VIII miejsce a starsi IX miejsce.

Indywidualnie w całych rozgrywkach Aniela Koszałka zajęła XIII miejsce, wśród chłopców Filip Bąk VII miejsca a Ryszard Balcerowicz X miejsce. Drużynowo UKS 2 Tczew uplasowała się na VI miejscu.

Niedzielne zmagania młodzieżowców otworzyła sztafeta 8 x 50 m stylem dowolnym, w której nasi zawodnicy zajęli VI miejsce.

Po ponad rocznej przerwie na słupku startowym zameldował się Jakub Rzepka. Na dystansie 100 m stylem dowolnym zajął XVI miejsce ale poprawił swój rekord życiowy. W stylu klasycznym na dystansie 100 m w swoich kategoriach wiekowych Zuzanna Tybus była IX a Zofia Szymkiewicz XI. Wśrod chłopców natomiast Konrad Banuch zajął XI miejsce a Igor Brzuchalski XII miejsce. Kolejna konkurencja to 100 m stylem grzbietowym i poprawiona życiówka o 6 s przez Klaudię Kokot, która wywalczyła VI miejsce. Jeszcze lepszy wynik wykręcił Daniel Winiarski poprawiając życiówkę o 8 s i plasując się na V miejscu (1 s szybciej i byłby medal). Walka w stylu grzbietowym była bardzo wyrównana, po której zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 m stylem motylkowym. Katarzyna Murawska po wielkiej determinacji zajęła X miejsce a wśród chłopców Daniel Winiarski był X a Paweł Surwiło XI. W stylu dowolnym na dystansie 400 m Klaudia Kokot ponownie na VI miejscu, Zuzanna Tybus VIII, Zofia Szymkiewicz IX, Nikola Modzelewska X i Katarzyna Murawska XI. Wśród chłopców w swoich kategoriach wiekowych najlepiej wypadli: Konrad Banucha V miejsce, Igor Brzuchalski IX miejsce i Jakub Rzepka VI miejsce. Na zakończenie zawodów odbyły się jeszcze sztafety 4 x 100 m zmiennym, w których dziewczęta zajęły VI miejsce a chłopcy VIII miejsce.

Drużynowo nasi młodzieżowcy zajęli XI miejsce. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników, poprawionych rekordów i zdobytych medali.

Należy dodać, że w zawodach wystąpili również tczewscy zawodnicy w barwach UKS "Żabianka" Gdańsk: