Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym. I Turniej

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 14.05.2021r. odbył się pierwszy z pięciu turniejów Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Ze względu na deszcz rozgrywki zostały przeniesione na halę tenisową TCSiR.

Do pierwszego turnieju zapisało się 9 zawodników. Mecze zostały podzielone na rundę kwalifikacyjną i rundę finałową.

Runda eliminacyjna składała się z trzech grup po trzy osoby, w której mecze zostały rozegrane w systemie "każdy z każdym". W rundzie finałowej zwycięzcy grup walczyli o miejsca 1-3, drugie miejsca grały o lokaty 4-6, trzecie miejsca z grup eliminacyjnych rywalizowali o miejsca 7-9. W tej rundzie również mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym".
Ze względu na sporą ilość spotkań, każdy mecz (niezależnie od rundy) rozgrywany był do dwóch wygranych setów, gdzie każdy set zaczynał się od stanu 2:2 w gemach. W przypadku stanu 1:1 w setach rozgrywany był super Tie-break do 10 zdobytych punktów.

Pierwszy turniej bez większych problemów wygrał Tomasz Konkel, który we wszystkich meczach stracił tylko trzy gemy. Drugie miejsce po wyrównanym meczu wywalczył Łukasz Czubek pokonując w Tie-breaku Sebestiana Pestkę.

Najlepsza czwórka I turnieju:

1. Konkel Tomasz - 60 punktów
2. Czubek Łukasz - 48 punkty
3. Pestka Sebastian - 42 punkty
4. Biskup Arkadiusz - 36 punktów

Kolejny turniej w sobotę 22.05.2021r, zapisy tylko w formie elektronicznej na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/5670.html do dnia 20.05.201 r do godziny 14:00