Mistrzostwa Okręgu U-16 w biegach przełajowych, Cross Tczewski

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
13 marca br. na terenie przy II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Okręgu U-16 w biegach przełajowych w 2 kategoriach - młodziczek na 1500m, młodzików na 2000m oraz Cross Tczewski na dystansach: dziewczęta - 850m oraz chłopcy - 1000m. Do startów w biegach zgłosiło się ponad 140 zawodników jednak ostatecznie na linii startowej stanęło w sumie 134 uczestników z ponad 18 klubów. Całe wydarzenie zostało zorganizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi obostrzeniami.

W Crossie Tczewskim w biegu dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Zielińska z KKL Rodło Kwidzyn przed Mają Marszewską z Akademii Biegowej Kartuzy i Kariną Łapką z ULKS Skoczek Pogórze, natomiast wśród chłopców zwyciężył Aleksander Okruciński z Wejherowa, który uzyskał czas 3.36.
Wśród młodziczek, które rywalizowały na dystansie 1500m pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Krysiak z KKL Rodło Kwidzyn, natomiast wśród młodzików, którzy przebiegli 2000m pierwszy na linii mety zameldował się Aleksander Nurkowski z LKS Jantar Ustka.
Najlepszymi uczestnikami z Powiatu Tczewskiego byli Viktor Borycki, który ukończył rywalizacje na 5 miejscu w biegu na 1000m oraz Nikola Modzelewska, która uczestniczyła w biegu na 1500m.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, najlepsi uczestnicy otrzymali medale, zwycięzcy otrzymali również puchar.
Organizatorami i fundatorami nagród byli: Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, MKS Sambor Tczew, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Pomorska Federacja Sportu i Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

27 marca br. również na terenach przy II LO w Tczewie odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych 2021 (KPO-POM).
Szczegółowe wyniki Mistrzostw Okręgu U-16 w biegach przełajowych:
Z zachowaniem obowiązujących obostrzeń działamy i organizujemy kolejny turniej dla dzieci szkół podstawowych z Powiat Tczewski oraz zachęcamy do aktywnego udziału