Mateusz Biskup Młodzieżowym Mistrzem Polski!

Mateusz Biskup na pierwszym planie (fot. unia.tczew.pl)
Kapitalnie dla wioślarzy Unii Tczew zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się w weekend w Kruszwicy. Podopieczny trenera Mariusza Grubicha, 19-letni Mateusz Biskup zdobył złoty medal, zostając Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. Co ciekawe, Mateusz był najmłodszy w całej stawce.

Biskup wygrał z czasem 7:19,53 (1:36,97; 3:27,55, 5:23,61), prowadząc od startu do mety. Srebrny medal przypadł 20-letniemu Mirosławowi Ziętarskiemu (AZS UMK Energa Toruń) - 7:23,95 (1:38,34; 3:32,69; 5:29,78), zaś brąz 21-letniemu Konradowi Raczyńskiemu (KW 1904 Poznań) - 7:26,25 (1:41,56; 3:36,29; 5:35,44).

Brązowy medal w jedynce mężczyzn kategorii lekkiej wywalczył Michał Baran, tracąc do drugiego miejsca zaledwie 0,15 sekundy. Co więcej, na półmetku wyścigu zajmował 1. miejsce. 19-letni Michał uzyskał czas 7:40,24 (1:38,59; 3:37,87; 5:43,03). Wygrał 21-letni Mateusz Drab z AZS AWF Gorzów Wielkopolski z czasem 7:33,15 (1:41,43; 3:39,00; 5:36,38).

6. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików zajął natomiast 14-letni Tomasz Czaplewski. Jego czas to 6:31,10. Wygrał rówieśnik Tomka z MOS Ełk - Adam Sinocha - 5:59,50.