Kolarska stolica Pomorza

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Kolarska stolica Pomorza
Już 4 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig kolarski CYKLO Pelplin zaliczany do cyklu szosowego ENERGA Cyklo Cup 2019. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

"Niezmiernie cieszy mnie fakt, że sukces pierwszej edycji Cyklo Pelplin przełożył się na kontynuację tego przedsięwzięcia w roku obecnym. Mam nadzieję, że ogromne zainteresowanie zawodami sprawi iż barwny kolarski peleton będziemy mogli oglądać w Pelplinie regularnie. 4 sierpnia koniecznie musicie być razem z nami !"- mówi dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu Jarosław Kowalczyk.

W wyścigu weźmie udział około pięciuset kolarzy. Uczestnicy będą się zmagać na dwóch trasach: 46 km (1 x pętla) oraz 92 km (2 x pętla). Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 46 kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta. Duża część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości ze względu na fakt, iż trasa jest dość płaska i większość prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

Program zawodów:

Godz. 8:00 - 11:00 - zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godziny startów:
Godz. 11:30 - Start dystansu 92 km
Godz. 11:40 - Start dystansu 46 km

Godz. 14:00 - Dekoracja
Godz. 14:45 - Zakończenie imprezy
Więcej informacji na temat samego wyścigu na stronie: www.cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

Ponadto Pelplińskie Centrum Sportu przygotowało szereg atrakcji dla kibiców i najmłodszych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Będzie to bez wątpienia wielkie kolarskie święto, na które serdecznie zapraszamy !

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  mieczyslaw

  16.07.2019, 08:09

  Doping

  A będą badania dla czołówki? Czy sport amatorski jest wolny od dopingu?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  PCS_gość_gość_gość

  16.07.2019, 11:02

  mieczyslaw

  Od tego sezonu uczestnicy Enera Cyklo Cup podlegają wyrywkowej kontroli antydopingowej. Ostatnia kontrola nie wykazała nieprawidłowości.

  Cytuj
  IP: 185.146.xx5.xx5 
  +1

  mieczyslaw

  17.07.2019, 10:35

  Do PCS_gość_gość_gość

  Ilu będzie podlegało kontroli, czy wcześniej będą o niej informowani, jaki będzie zakres badań?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.