I turniej badmintona

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - I turniej badmintona

zobacz galerię zdjęć: 3
W niedzielę 16.06.2019 r. odbył się I turniej badmintona, którego organizatorem było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach: OPEN kobiet, OPEN mężczyzn, Dziewczęta rocznik 2003-2009 oraz chłopcy 20039-2009. Do zawodów zgłosiło się łącznie 20 zawodników: 10 mężczyzn, 3 kobiety, 2 dziewczynki i 5 chłopców.

W kategorii dzieci ze względu na udział tylko dwóch dziewcząt wszystkich zawodników, bez względu na płeć podzielono na 2 grupy, z których do strefy finałowej wychodziły dwie najlepsze osoby. W przypadku dziewcząt o zwycięstwie decydowało to, która z nich zajmie ostatecznie wyższe miejsce.

W przypadku kategorii OPEN Kobiet i Mężczyzn system rozgrywek był podobny. Wszystkich dorosłych podzielono na 4 grupy ( 3 grupy po 3 osoby i jedna grupa cztero-osobowa). W tym przypadku dwie najlepsze osoby z grupy wychodziły do strefy pucharowej grając "na krzyż". W przypadku kategorii kobiet rozegrano dodatkowe mecze, które pomogły ustalić kolejność końcową w tej kategorii.

Zawodnicy rozegrali sporo meczy, ale o to właśnie chodziło! I turniej badmintona miał na celu przede wszystkim o promocję nowego obiektu jakim jest rolkowisko posiadające na wyposażeniu możliwość rozstawienia czterech boisk do badmintona wraz niezbędnym sprzętem do uprawiania tej dyscypliny sportu.


Wyniki Końcowe:
OPEN KOBIET
I miejsce - Załęska Agata
II miejsce - Kowalska Martyna
III miejsce - Trochowska Anna

OPEN Mężczyzn
I miejsce - Pepliński Wiesław
II miejsce - Jagoda Tomasz
III miejsce - Śmiałek Adam

Dziewczęta rocznik 2003-2009
I miejsce - Bednarska Kornelia
II miejsce - Raińska Agnieszka

Chłopcy rocznik 2003-2009
I miejsce - Mazur Aleksander
II miejsce - Mazur Franciszek
III miejsce - Olszar Oskar


Partnerem imprezy było Studio WARIAT - znakowanie odzieży, gadżety reklamowe.

Drukuj
Prześlij dalej