Mikołajkowy Charytatywny Bieg i Marsz NW za nami!

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Mikołajkowy Charytatywny Bieg i Marsz NW za nami!

zobacz galerię zdjęć: 2
Na starcie przy leśniczówce w Bielawkach stanęło 71 zawodników i zawodniczek (37 osób w biegu na 7 kilometrów oraz 34 w marszu nordic walking na 3,5 kilometra).

Zimowa aura w lesie dodała uroku sportowej rywalizacji, po której na podium stanęli:

Bieg - OPEN kobiet

1. Patrycja Domke - 0:31:28

2. Marta Stępniewska (Kotłowski Run Team) - 0:32:18
3. Dominika Kozłowska (Klub Sportowy Gminy Pelplin Sprint Kulice / BBL Pelplin) - 0:32:36

Bieg - OPEN mężczyzn

1. Bartosz Szyplewski (Aktywni Kociewiacy) - 0:26:17
2. Paweł Żołądek - 0:27:12
3. Michał Żabiński - 00:27:40

Marsz - OPEN kobiet

1. Adriana Skweres (KS GP "Sprint" Kulice) - 0:23:03
2. Agnieszka Lewandowska (Speed Ladies) - 0:23:42
3. Anna Kuchta (Maratończyk Wielki Klincz) - 0:26:06

Marsz - OPEN mężczyzn

1. Robert Kordecki (Maratończyk Wielki Klincz) - 0:26:05
2. Ireneusz Świderski (KK Pelplin) - 0:30:10
3. Mariusz Wszelak - 00:34:14


Jednak nie wyniki sportowe a pomoc osobom potrzebującym z terenu Miasto i Gmina Pelplin była tego dnia najważniejsza. Dzięki temu, że każdy z uczestników wspomógł naszą inicjatywę udało się zebrać bardzo dużą ilość produktów żywnościowych, środków czystości i higieny oraz artykułów gospodarstwa domowego. Wszystkie te rzeczy już niebawem trafią do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pelplinie.

Po zakończeniu rywalizacji na uczestników imprezy czekały już pyszne kiełbaski z ogniska ufundowane przez St.Rąbała Sp z o o, pieczywo od Piekarnia Ciastkarnia "Meler" Pelplin, gorąca grochówka od Stowarzyszenie Dziedzictwo Historyczne Pomorza oraz słodkości i ciepła herbata od Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach. Każdy finiszer otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Tablice Imienne LED - Kidaps, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dodatkowo statuetki, które wręczali organizatorzy oraz Mirosław Chyła Burmistrz Pelplina. O przepiękne zdjęcia zadbał Roman Hudzik Fotografia. Przy organizacji wydarzenia jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Klub Sportowy Gminy Pelplin Sprint Kulice oraz Agnieszka Michna, Daniel Michna, Aldona Sielska, Valeria Shust-Wójcicka, Kuba Wójcicki. Nie należy zapominać również o gościnności Nadleśnictwa Starogard, dzięki któremu mogliśmy być w tak pięknym miejscu. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Biegu serdecznie dziękujemy ! uD83DuDE42

Pełne wyniki - elektronicznezapisy.pl/event/6556/results

Drukuj
Prześlij dalej