Pogoń Mistrzem Polski!

Zdjęcia z turnieju (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 12
W dniach 3 -5 grudzień w Krakowie odbywał się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U19 kobiet. Zespół Pogoni jak co roku od kilku lat wywalczył awans do finałów.

Grupa A.

Pogń Dekpol Tczew 3 - 1 Ślęza Wrocław
Bramki (asysty):
Julia Jędrzejewska, Kasia Nowak (Julia Jędrzejewska), Nadia Czarnecka.

MVP spotkania - Magdalena Sobal.
Krótka wypowiedz po meczu -

Pogoń Dekpol Tczew 3 - 1 UKS Istebna
Bramki (asysty)
Julia Sitarz (Magdalena Sobal), Julia Jędrzejewska (Kasia Nowak), Magdalena Sobal, Magdalena Sobal (Kasia Nowak)

MVP spotkania - Magdalena Sobal

Pogoń Dekpol Tczew 4 - 5 Prądniczanka Kraków
Julia Jędrzejewska (Kasia Nowak), Magdalena Sobal (Nadia Czarnecka), Julia Jędrzejewska (Magdalena Sobal), Kasia Nowak (Magdalena Sobal)

Ćwierćfinał.
Pogoń Dekpol Tczew 3 - 1 AZS UAM Poznań

Julia Jędrzejewska (Agata Murawska), Kasia Nowak (Magdalena Sobal), Weronika Dziadzio.

Półfinał.
Pogoń Dekpol Tczew 1 - 1 BTS Rekord Bielsko biała
W karnych 3 - 0.
Julia Jędrzejewska (Magdalena Sobal)

Początek spotkania należał do zawodniczek z Bielska. Już w pierwszej minucie spotkania zdobywają bramkę po ataku szybkim. Stracony gol nie podłamał naszych zawodniczek, a wręcz przeciwnie zmotywował do bardzo dobrej gry. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównała Jędrzejewska, która otrzymała podanie od Sobal. Druga połowa jeszcze lepsza w naszym wykonaniu niż pierwsza. Nasz zespół tworzył wiele sytuacji podbramkowych jednak dobrze w bramce spisywała się bramkarka Rekordu. Mecz zakończył się wynikiem 1 do 1. W bramce naszego zespołu świetnie spisywała się Natalia Niemaszyk, która wybroniła trzy strzały przeciwniczek i dodając postawę w całym turnieju udowodniła że była najlepszą bramkarką na całym turnieju. W naszym zespole swoje karne wykorzystały Dziadzio, Nowak oraz Jędrzejewska. Mecz w naszym odczuciu najlepszy podczas turnieju finałowego. Spotkały się dwa zespoły, które świetnie operowały piłką, grały futsalowo, tworzyły sporo sytuacji strzeleckich ale również bardzo dobrze broniły.

MVP spotkania - Natalia Niemaszyk.

Finał.
Pogoń Dekpol Tczew 4 - 3 UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna
Magdalena Sobal, Julia Jędrzejewska (Nadia Czarnecka), Kasia Nowak (Julia Jędrzejewska), Magdalena Sobal.

Pierwsza połowa świetna w naszym wykonaniu. Trafienie na 1 do 0 należało do Magdaleny Sobal. Druga bramka to świetna akcja dwójki Jędrzejewska - Czarnecka skończona uderzeniem z woleja obok bezradnej bramkarki z Jelnej. Trzecia bramka to wielopodaniowa akcja naszych zawodniczek i skończenie Kasi Nowak. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 3 do 0. Druga połowa to szybko strzelona bramka przez Staszkówkę. Zdobyty gol dodaje emocji w finale, a mecz staje się jeszcze bardziej widowiskowy. Na 4 do 1 uderzeniem w pełni biegu, w okienko bramki podwyższa Magdalena Sobal. Później strzelały już tylko zawodniczki Staszkówki, jednakże zdobyły tylko dwie bramki.

Zostajemy Mistrzem Polski w futsalu U19 kobiet.