Weteran z Tczewa najsilniejszym człowiekiem w Polsce!

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Weteran z Tczewa najsilniejszym człowiekiem w Polsce!

zobacz galerię zdjęć: 3
Legenda polskiego trójboju siłowego, wielokrotny Mistrz Świata, Europy i Polski, mieszkaniec Tczewa - Józef Bejgrowicz, pomimo upływających lat, kolejny raz potwierdził swoją klasę i został najsilniejszym mężczyzną wszechwag w Polsce. Tytuł ten zdobył w konkurencji "martwego ciągu" na odbywających się w dniach 23-24 marca Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Zalesiu.

W pokonanym polu Józef Bejgrowicz zostawił między innymi inne sławy i legendy polskich sportów siłowych - Jana Łukę, Wiesława Wróbla, Edwarda Różnowskiego i Piotra Redzika oraz niezwykle potężnego i silnego zawodnika ze Szwecji, byłego strongmana i utytułowanego trójboisty - Jorgena Ljunberga.

Walka o tytuł najsilniejszego w konkurencji "martwego ciągu" rozstrzygała się do ostatnich podejść. Tczewski multimedalista reprezentujący Klub Sportów Siłowych - Tczew musiał poprawić aż trzy rekordy świata w kategorii MASTERS (65-69 lat), aby ostatecznie przypieczętować swój sukces. Dźwiganie zakończył na ciężarze 225 kg, co przy niskiej wadze ciała Bejgrowicza - 75 kg, staje się wynikiem nie do pobicia na długie lata. Po przeliczeniu podniesionego ciężaru, wagi ciała jak i wieku zawodnika na punkty okazało się, że to właśnie Józef Bejgrowicz stanął na najwyższym stopniu podium i sięgnął po tytuł najsilniejszego człowieka w Polsce bez podziału na kategorie wagowe i wiekowe.

Złoty medal i tytuł najsilniejszego w "martwym ciągu" w Polsce to nie koniec sukcesów Józefa Bejgrowicza. Tczewianin niezwykle udanie rywalizował również w konkurencji przysiadu ze sztangą. W tej dyscyplinie Józef również ustanowił nowy rekord świata - 180 kg w kategorii wiekowej MASTERS (65-69 lat) i wagowej do 75 kg. Po podliczeniu punktów dało mu to drugie miejsce bez podziału na kategorie wagowe i wiekowe. Na miejscu pierwszym wylądował bowiem wspomniany Jorgen Ljunberg - zbudowany jak niedźwiedź i ważący 140 kg siłacz ze Szwecji, któremu udało się poprawić nowy rekord świata i przysiąść z ciężarem o masie 410 kg!

W zawodach nie tylko kibicował ojcu, ale także czynnie brał udział syn Józefa Bejgrowicza - Tomasz Bejgrowicz. Po latach przerwy od startów kolejny raz wrócił z sukcesami do walki na pomoście trójboju siłowego. Do swojej już licznej kolekcji tytułów zawodnik tczewskiego Klubu Sportów Siłowych dorzucił kolejne dwa medale w konkurencjach przysiadu ze sztangą oraz wyciskania sztangi leżąc.

Tomasz Bejgrowicz udanie rozpoczął zawody już w swoim pierwszym starcie - przysiadzie ze sztangą. W drugim i trzecim podejściu poprawił rekordy Polski w kategorii wiekowej SUBMASTERS (35-39 lat). Ostatecznie zakończył zmagania wstając z ciężarem 182,5 kg, co dało mu 3 miejsce i brązowy medal w konkurencji przysiadu ze sztangą w kategorii wiekowej OPEN (24-39 lat) i wagowej do 110 kg.
W swoim kolejnym starcie - wyciskaniu sztangi leżąc, Tomaszowi udało się podnieść 152,5 kg, co było największym pokonanym ciężarem w kategorii wiekowej OPEN (24-39 lat) i wagowej do 110 kg. Tym samym po wielu latach Tomaszowi udało się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium i cieszyć się ze złotego medalu i tytułu Mistrza Polski w swojej koronnej dyscyplinie.
Warto dodać, że w trakcie zawodów Tomasz Bejgrowicz pozytywnie zdał egzamin i zdobył krajowe uprawnienia sędziowskie, które od tej pory pozwalają mu na rozstrzyganie werdyktów sędziowskich na rozgrywanych w Polsce zawodach trójboju siłowego federacji GPC i WUAP.
W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Zalesiu z sukcesami zakończyli udział również inni Tczewianie: Eugeniusz Wittstock, Michał Mikulski i Michał Poczynek, którzy reprezentowali barwy Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji (TCSiR).
Największy sukces z nich osiągnął tczewski weteran pomostów trójbojowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski - Eugeniusz Wittstock. W swojej koronnej dyscyplinie - wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej do 82,5 kg i wiekowej MASTERS (55-59 lat) wywalczył srebrny medal. Eugeniusz podniósł ciężar o wadze 127,5 kg, co jest znakomitym wynikiem naszego tczewskiego siłacza.

Udanie zakończył się również start podopiecznego Pana Eugeniusza Wittstocka - Michała Mikulskiego. Walka na pomoście w czasie Mistrzostw Polski wyzwoliła w nim taką adrenalinę, że w debiucie na mistrzostwach poprawił swój rekord życiowy. W konkurencji wyciskania sztangi leżąc "wycisnął" ciężar o masie 102,5 kg, co pozwoliło mu zdobyć brązowy medal w kategorii wiekowej TEENAGER (16-17 lat) i wagowej do 75 kg.
W zawodach uczestniczył również kolejny reprezentant TCSIR-u - Michał Poczynek. Michał podniósł do góry 150 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, czym ustanowił swój nowy rekord życiowy. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie 5 miejsca w kategorii wiekowej OPEN (24-39 lat) i wagowej do 140 kg.
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zalesiu okazały się niezwykle udane dla Tczewian. W sumie zawodnicy obydwu tczewskich klubów zdobyli 6 medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Wciąż klasą dla siebie okazał się Józef Bejgowicz - zdobywca dwóch złotych medali, który nie odpuszcza i od lat zwycięża młodszych od siebie, nawet o kilkadziesiąt lat rywali.


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W ZALESIU 2019 - WYNIKI TCZEWIAN:
1. JÓZEF BEJGROWICZ (KLUB SPORTÓW SIŁOWYCH - TCZEW):
- MARTWY CIĄG: 1 MIEJSCE, kategoria wiekowa MASTERS (65-69 lat), kategoria wagowa do 75 kg - wynik 225 kg (nowy rekord świata);
- PRZYSIAD ZE SZTANGĄ: 1 MIEJSCE, kategoria wiekowa MASTERS (65-69 lat), kategoria wagowa do 75 kg - wynik 180 kg (nowy rekord świata).

2. TOMASZ BEJGROWICZ (KLUB SPORTÓW SIŁOWYCH - TCZEW):
- PRZYSIAD ZE SZTANGĄ: 3 MIEJSCE, kategoria wiekowa OPEN (24-39 lat), kategoria wagowa do 110 kg - wynik 182,5 kg (nowy rekord Polski w kategorii wiekowej SUBMASTERS 35-39 lat);

- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 1 MIEJSCE, kategoria wiekowa OPEN (24-39 lat), kategoria wagowa do 110 kg - wynik 152,5 kg.

3. EUGENIUSZ WITTSTOCK (TCZEWSKIE CENTRUM SPORTU i TURYSTYKI):
- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 2 MIEJSCE, kategoria wiekowa MASTERS (55-59 lat), kategoria wagowa do 82,5 kg - wynik 127,5 kg.

4. MICHAŁ MIKULSKI (TCZEWSKIE CENTRUM SPORTU i TURYSTYKI):
- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 3 MIEJSCE, kategoria wiekowa TEENAGER (16-17 lat), kategoria wagowa do 75 kg - wynik 102,5 kg.

5. MICHAŁ POCZYNEK (TCZEWSKIE CENTRUM SPORTU i TURYSTYKI):
- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 5 MIEJSCE, kategoria wiekowa OPEN (24-39 lat), kategoria wagowa do 140 kg - wynik 150 kg.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  gość_gość

  29.03.2019, 13:51

  Józek jak wino......Gratulacje. Genio tak trzymaj ...Gratulacje....

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • wer_gość

  01.04.2019, 07:28

  ??

  Był tam na zawodach wgl ktoś oprócz Tczewa i woj. Pomorskiego?

  Odpowiedz
  IP: 109.247.xx3.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.