XXVI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

XXVI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej
W czwartek 06 lipca odbył się pierwszy turniej XXVI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 18 drużyn: 8 OPEN i 10 w kategorii 40+. Jedna z drużyn kategorii 40 + nie stawiła się do zawodów i nie poinformowała o tym fakcie organizatora co skutkuje wykreśleniem jej z dalszych turniejów tegorocznego cyklu.

Zawody jak zwykle przebiegały w miłej i przyjazanej atmosferze.
W obu kategoriach pierwsza runda wyglądała tak samo zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy a mecze przeprowadzono w systemie każdy z każdym. Do rundy finałowej przeszły dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.
W kategorii 40+ los utworzył tzw. "grupę śmierci" do której trafili triumfatorzy z ostatnich lat oraz zawodnicy, którzy regularnie zajmowali miejsca na podium Tczewskiego Grand Prix. Od samego początku byliśmy świadkami bardzo wyrównanej i stojącej na bardzo wysokim poziomie gry. Po rozgrywkach grupowych rozegrano półfinały "na krzyż" oraz finał i mecz o III miejsce.

Zawodnicy z grupy OPEN toczyli równie ciekawe pojedynki. Przyczyną mogła być nietypowa formuła ,którą wyjątkowo został rozegrany pierwszy turniej. Zdecydowano, że po rozgrywkach grupowych dwie pierwsze ekipy z każdej grupy utworzyły kolejną (finałową) grupę, a zawodnicy z trzecich i czwartych miejsc rozegrali mecze o miejsce 5 i 7. System sprawił, że emocje były naprawdę spore. Na rozstrzygnięcie turnieju trzeba było oczywiście czekać do ostatniego meczu, ale dopiero po ostatnim gwizdku poznaliśmy kolejność końcową całej finałowej "czwórki".

UWAGA

Ze względu na brak zainteresowania wśród kobiet organizator podjął decyzję o usunięciu tej kategorii z tegorocznej edycji Grand Prix.

Kolejny turniej odbędzie się 13 lipca 2023r.
Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl.
Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o..

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  zyx_gość

  10.07.2023, 08:46

  dobrze że wiadomo kto wygrał w jakiej kategorii, kto w ogóle wziął udział w zawodach i jakie były wyniki :D

  Odpowiedz
  IP: 78.10.xx5.xx8 
 • +2

  Xkk_gość

  12.07.2023, 12:30

  Hehe

  Jaki turniej - tak jak opisane wyniki !!! Żenada

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.