Worek medali dla wioślarzy Unii Tczew

Medale dla unitów (fot. mat. prasowe)
Worek medali dla wioślarzy Unii Tczew

zobacz galerię zdjęć: 3
Złoto, Złoto, Złoto, Złoto! Mistrzostwa Miasta Bydgoszcz wygrane. 13 maja wioślarze Unii Tczew zdobyli cztery złote medale.

W regatach brało udział wyjątkowo wielu zawodników dzięki czemu nasze osiągnięcia jeszcze bardziej cieszą. W samej Bydgoszczy jest aż 5 klubów, a z Gdańska przyjechały 3, dodatkowo klub z Torunia, Iławy, Włocławka i Grudziądza. Śmiało można powiedzieć, że było się z kim ścigać.
Tczewianie czterokrotnie zostawali Mistrzami Miasta Bydgoszcz w kat. juniorów młodszych.

Złoto zdobyli Unici w kategorii dziewcząt.

Jedynce (Zuzanna Lesińska)
Dwójce (Otylia Zawitowska, Zuzanna Lesińska)

Chłopców:

Czwórce (Antek Witka, Mateusz Pawełek, Adam Kowalczyk i Miłosz Grzsesiński)

Dwójce (Antek Witka, Miłosz Grzesiński)

To nie koniec, zdobywaliśmy również inne medale

Srebro
Dwójka chłopaków
(Adam Kowalczyk i Mateusz Pawełek)

Pozostali zawodnicy zdobywali wysokie miejsca

Otylia Zawitowska - 4 miejsce w jedynce
Witkora Brzoskowska - 8 miejsce w jedynce
Nikodem Tuszkowski - 17 miejsce w jedynce

Nidodem i Michał Ossowski - 8 miejsce w dwójce
Karol Lesińśki - 6 miejsce w jedynce (młodzików)

Trzeba podkreślić kilka faktów!

Dominujemy w kat. juniorów, nasi chłopacy wygrali wyścigi czwórek, następnie przesiadali się na dwójki i tam również zajęliśmy 1 i 2 miejsce. Możemy cieszyć się naprawdę wysokim poziomem zawodników i ich zgraniem.

Dziewczyny od lat pokazują jak się wygrywa na dwójce., Otylia po mistrzowsku szlakuje. Jednak tym razem zaskoczyła Zuzia, to jej pierwsze zwycięstwo na jedynce. "Zuzia to jest Kocur ! Zuzia znalazła sposób... na zwycięstwa" !
Wiktora bardzo nas cieszy, pokonuje kolejne bariery i coraz lepiej się ściga. Miała bardzo trudną drogę w naszym sporcie, ale jest uparta, ma ogromne chęci i widać jak staję się coraz lepsza. Wika ! oby tak dalej, wszystko przed Tobą ! Brawo !
Nikodem, Michał i Karol cały czas zbierają doświadczenie, mają ogromny potenciał, a ich wyścigi cieszą najbardziej. Karol wykazał się ogromną odwagą, jako jedyny młodzik z Tczewa podczas tych regat walczył do końca w świetnym stylu, a były to jego pierwsze wyścigi na jedynce ! Brawo Panowie.

Niestety po raz kolejny ograniczają nas możliwości finansowe, a więc mogliśmy zabrać tylko 10 zawodników, ale jak zawsze dali z siebie wszystko ! Gratujące dla naszej tczewskiej reprezentacji w wiosłach.

Drukuj
Prześlij dalej