Starosta powołał Powiatową Radę Sportu na lata 2022 - 2024

Starostwo Powiatowe w Tczewie (fot. Tcz.pl)
Tczew - Starosta powołał Powiatową Radę Sportu na lata 2022 - 2024
Zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie w jednostkach samorządu terytorialnego mogą działać rady sportu powoływane przez właściwe organy wykonawcze spośród przedstawicieli organizacji i instytucji realizujących zadania w zakresie kultury fizycznej. Zgodnie z art. 30 ust. 2 ww. ustawy organ wykonawczy jednostki ustala skład i zasady powoływania członków rady sportu, a także regulamin jej działania.

Zgodnie z regulaminem powoływania Powiatowej Rady Sportu, stanowiącym załącznik nr 1 do uchwały Nr 14/51/11 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 14 marca 2011 r. Prezydent Miasta Tczewa, a także Burmistrzowie oraz Wójtowie Gmin położonych na terenie powiatu tczewskiego wskazali swoich przedstawicieli na kolejną kadencję, tj. na lata 2022 - 2024. W skład Powiatowej Rady Sportu, zgodnie z zapisami wspomnianego regulaminu, wchodzi również dyrektor Powiatowego Centrum Sportu. Członkowie Powiatowej Rady Sportu wykonują swoje funkcje społecznie.

Powiatowa Rada Sportu jest zespołem opiniodawczym i doradczym Starosty. Akty powołania zostały wręczone podczas LI sesji Rady Powiatu Tczewskiego.

Życzę nowej Powiatowej Radzie Sportu dobrej i owocnej współpracy na rzecz całego środowiska sportowego, z korzyścią dla mieszkańców naszego Powiatu. - powiedział wręczajac akty powołania Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn.


Skład Powiatowej Rady Sportu na lata 2022 - 2024 :

Tomasz Tobiański - dyrektor Powiatowego Centrum Sportu - Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu,
Przemysław Bieliński - przedstawiciel Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin - Z-ca Przewodniczącego,
Julia Zawiszewska - przedstawicielka Wójta Gminy Morzeszczyn - Sekretarz,
Ewa Bartczak - przedstawicielka Wójta Gminy Subkowy,
Beata Osiak - przedstawicielka Burmistrza Miasta i Gminy Gniew,
Eugeniusz Markowicz - przedstawiciel Prezydenta Miasta Tczewa,
Wojciech Czerwiński - przedstawiciel Wójta Gminy Tczew.
Do zadań Powiatowej Rady Sportu należy w szczególności opiniowanie:
Strategii rozwoju powiatu w zakresie kultury fizycznej;
Projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej;
Programów rozwoju bazy sportowej na terenie powiatu, w tym w szczególności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w zakresie dotyczącym terenów wykorzystywanych na cele kultury fizycznej;
Projektów uchwał o których mowa w art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  go_gość

  05.12.2022, 11:49

  Radzie życzę powodzenia ale ..... Co z tym sportem drużyny piłkarskie polikwidowane, sport i nakłady na sport w Tczewie zanikają...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +6

  Niezależny głos Tczewa_gość

  05.12.2022, 13:16

  Sport

  Sport w Tczewie jest w chwili obecnej całkowicie zniszczony!!!!!! Duma tego miasta czyli pływanie oraz piłka ręczna zanikają!!!! Nie powstają żadne nowe sekcje sportowe!!!! Pan prezydent swoim zarządzaniem niszczy sport na poziomie rekreacji jak i sportu wyczynowego!!!! Lekkoatletyka, która miała głębokie tradycje w szkole nr 10 dzisiaj nie istnieje!!!! Nawet ratownicy, którzy są miłośnikami i propagandzistami sportu, są przez pana prezydenta tłamszeni w imię prywatnej zemsty!!!! Miasto 4 razy mniejsze od Tczewa, takie jak Pelplin posiada swoją sekcje zapasów, działa tam również prężnie koszykówka. A zdaniem prezydenta w Tczewie się nic nie opłaca!!!!! Hańba hańba hańba!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx6 
 • +6

  Ziomek z Tczewa _gość_gość

  06.12.2022, 13:39

  O jakim sporcie w Tczewie mówiecie?

  W Tczewie z roku na rok coraz gorzej kluby zawijają się. Sytuacje budżetowe miast i powiatów coraz gorsze a u nas tworzą sobie kolejne stołki żeby brać kase...

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.