Dwa zwycięstwa Gryfa

Piłka nożna
Tczew - Dwa zwycięstwa Gryfa
Gryf nie miał żadnych problemów z ograniem Pomezanii. Zespół Jacka Manuszewskiego zdecydowanie przejął inicjatywę od początku spotkania, a co najważniejsze bardzo szybko opanował grę w linii pomocy. Po każdej akcji tczewianie natychmiast starali się odzyskać piłkę i bardzo często się to udawało. Podczas swojego meczu dobrze zaprezentowały się również rezerwy Gryfa.

Pierwszą bramkę zdobył Michał Lepczak, który znakomicie uderzył z rzutu wolnego z 20 metrów. Drugą bramkę zdobył Michał Hadrysiak, który wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego i głową pokonał bramkarza gospodarzy. Trzeciego gola zdobył Patryk Tutkowski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Na boisku w Malborku było wyraźnie widać różnicę pomiędzy drużyną trzecioligową, a czwartoligową. Gryf panował niepodzielnie, warto dodać, iż Pomezania oddała tylko jeden celny strzał na bramkę. Nieźle zagrał testowany Tomek Owsianik. W środę po meczu z Olimpią trener Manuszewski podejmie decyzję, czy widzi w kadrze Gryfa miejsce dla Owsianika. Pozytywnie testy przeszedł za to Michał Hadrysiak. W poniedziałek będzie z Zarządem Klubu negocjował warunki kontraktu. Jeśli się obie strony porozumieją, to "Majki" będzie drugim nowym zawodnikiem Gryfa.

Pomezania Malbork 0:3 GRYF 2009 TCZEW

*bramki: Lepczak , Hadrysiak, Tutkowski
Grano 3 x 30 minut
*I TERCJA*:JANISZEWSKI- OWSIANIK, HADRYSIAK, LEPCZAK, HOLZ, KIWATROWSKI, ZYSKA, RESMEROWSKI, ZITTRICH, POŻNIAK, MELER *II TERCJA*:JANISZEWSKI, [45'DUS] - OWSIANIK, HADRYSIAK, LEPCZAK, [45'SKALSKI], HOLZ, KIWATROWSKI, RESMEROWSKI, [45'RIEBANDT], ZYSKA,[45'PODBEREŻNY], BORYS, POŻNIAK, MELER,[45' TUTKOWSKI] *III TERCJA*:DUS - GAJEWSKI, HADRYSIAK, SKALSKI, SROKA, NOWACZYK, RIEBANDT, PODBEREZNY, DMITRZYK, BORYS, TUTKOWSKI

GRYF II - Wisła Korzeniewo 5:3

bramki: Opczyński 3, Nagórski, Radzimski GRYF II: Kaim, Wojciechowski, Staniszewski, Żelechowski, Grzesiak, Lisewski,Radzimski,Grzelak, Liedtke, Opczyński, Nagórski oraz Nowaczyk, Drąg, Ślizewski

Podopieczni Mikołaja Bykowskiego odnieśli drugie zwycięstwo w drugim sparingu. Błysnął wracający do gry Karol Opczyński, który ustrzelił hat trick'a. Na obronie dobrze zagrał duet Staniszewski-Żelechowski, a w środku pomocy nieźle zaprezentował się Szymon Grzelak.


Drukuj
Prześlij dalej