Ile zarobi Hubert Hurkacz za ten sezon ATP?

(fot. mat. prasowe)
Ile zarobi Hubert Hurkacz za ten sezon ATP?
W sezonie ATP Finals 2023, polski tenisista Hubert Hurkacz wyróżnił się nie tylko swoją grą, ale i imponującymi zarobkami. Zastępując kontuzjowanego Tsitsipasa, Hurkacz zarobił znaczące sumy. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie, ile Hurkacz zyskał i jakie są struktury nagród w tym prestiżowym turnieju.

Jak Hubert Hurkacz znalazł się w ATP Finals 2023?
Sytuacja w świecie tenisa jest pełna niespodzianek, co było widać podczas turnieju ATP Finals w Turynie. Hubert Hurkacz, który pełnił rolę pierwszego rezerwowego, dostał szansę wejścia do prestiżowej ósemki najlepszych graczy świata. Wszystko za sprawą kontuzji Stefanosa Tsitsipasa, który musiał wycofać się z rywalizacji, otwierając drzwi dla polskiego tenisisty.

Mimo iż Hurkacz pojawił się na turnieju jako rezerwowy, to już sam fakt jego obecności gwarantował mu pokaźną sumę. Polski tenisista miał zapewnione 152,5 tys. dolarów za pozostawanie w gotowości do gry. Dodatkowo, za rozegranie meczu przeciwko liderowi światowego rankingu, Novakowi Djokoviciowi, Hurkacz zarobił 162 750 dolarów.
Choć szanse na zwycięstwo nad Djokoviciem były nikłe, ze względu na ich wcześniejsze starcia, to wygrana mogłaby przynieść Polakowi kolejne 390 tys. dolarów. Niestety, pomimo wielkich nadziei i emocji, Hurkacz przegrał to starcie. Mimo to trzeba przyznać, że jego udział w turnieju był już sam w sobie wielkim osiągnięciem.


Ile zarobił Hurkacz za sam udział i rozegrane mecze?
Bycie pierwszym rezerwowym w turnieju ATP Finals to nie tylko prestiż, ale i konkretne korzyści finansowe. Za samą obecność na turnieju i gotowość do gry, Hurkacz zarobił 152 500 dolarów, co stanowi imponującą sumę, nawet bez bezpośredniego uczestnictwa w meczach.
Gdy Hurkacz ostatecznie wszedł na kort przeciwko Djokoviciowi, jego konto powiększyło się o dodatkowe 162 750 dolarów. Mimo że nie udało mu się wygrać, sam udział w tak prestiżowym wydarzeniu i możliwość zmierzenia się z najlepszymi na świecie jest nieocenionym doświadczeniem.

Gdyby jednak udało się Hurkaczowi pokonać Djokovicia, jego zarobki wzrosłyby o dodatkowe 390 tys. dolarów. Choć tym razem to się nie wydarzyło, gra w tak prestiżowym turnieju otwiera przed nim perspektywy na przyszłość. Czy sądzisz, że to się zmieni w kolejnym turnieju? Zobacz typy na tenis  i sprawdź, czy twoje przewidywania się spełnią.

Jaka jest ogólna struktura nagród w ATP Finals?

ATP Finals to nie tylko sportowe emocje, ale i ogromne pieniądze. W 2023 roku pula nagród osiągnęła rekordową wysokość - 15 milionów dolarów. To pokazuje, jakim prestiżem cieszy się ten turniej tenisa i o jakie stawki grają najlepsi gracze.
Hurkacz, jako rezerwowy, miał zagwarantowane 152 500 dolarów. Za każdy rozegrany mecz suma ta rosła, osiągając 162 750 dolarów za jeden mecz, 244 125 dolarów za dwa mecze i aż 325 500 dolarów za trzy mecze. Dodatkowo, zwycięstwo w każdym meczu grupowym oznaczało premię w wysokości 390 000 dolarów.
Największe nagrody czekały na zwycięzców poszczególnych etapów. Za wygranie półfinału przewidziano 1 105 000 dolarów, a za triumf w finale - imponujące 2 201 000 dolarów. Chociaż dla większości z nas są to niewyobrażalne pieniądze, pokazuje to, o jak wielkie stawki gra się w tenisie na najwyższym poziomie i jakie możliwości otwiera przed graczami udział w ATP Finals.


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Możliwe jest tylko dla osób pełnoletnich. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.


Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej