Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniu 07.06.2019 roku w Redzie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięło 113 zawodniczek i zawodników (55 dziewcząt i 58 chłopców) z 19 szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Powiat Tczewski w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentowała Szkoła Podstawowa Nr 10 w Tczewie. Transport reprezentacji Tczewa na miejsce zawodów zapewnił Starosta Tczewski Mirosław Augustyn. Program zawodów obejmował trzy konkurencje: bieg na 50 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. W końcowej klasyfikacji reprezentacja dziewcząt ze SP nr 10 w Tczewie zdobyła 607 punktów i zajęła II miejsce w województwie po SP w Redzie (639 pkt). W kategorii chłopców reprezentacja SP Nr 10 w Tczewie okazała się niepokonana. Zdobyła najwyższą ilość punków (551 pkt) i tym samym zajęła I miejsce w województwie pomorskim uzyskując tym samym prawo do udziału i reprezentowania powiatu tczewskiego w finale krajowym.