Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - III Turniej

Tenis
W sobotę 08.06.2019 r. odbył się III turniej z cyklu Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Do zawodów przystąpiło łącznie 10 zawodników.

W kategorii JUNIOR ponownie wystartowały cztery osoby. Podobnie jak w pierwszym turnieju najlepszy okazał się Kacper Skrzypczyński, który wygrał wszystkie swoje mecze. Dzięki zwycięstwu Kacper nieznacznie wysunął się na pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek wyprzedzając tylko o 12 punktów Lenę Wilczewską, która w tym turnieju zajęła drugie miejsce.

Kolejność końcowa trzeciego turnieju w kategorii Junior:

1. Kacper Skrzypczyński
2. Lena Wilczewska
3. Agata Łucka
4. Julia Wasilewska

W kategorii OPEN zgłosiło się tylko sześciu zawodników. Losowanie par sprawiło, że od samego początku byliśmy świadkami ciekawych i bardzo zaciętych pojedynków, mimo małej liczby graczy turniej zakończył się około godziny 19.
W każdej rundzie dochodziło do pojedynków które kończyły się tie-break'em. Najwięcej trzy setowych pojedynków rozegrał Łukasz Pindel. Najpierw ograł Damiana Manuszewskiego (4:6; 6:2; 10:2), następnie przegrał w finale z doświadczonym Markiem Gutjar 6:4; 2:6 6:3.
Najlepsza czwórka trzeciego turnieju w kategorii OPEN:
1. Gutjar Marek
2. Pindel Łukasz
3. Damian Manuszewski
4. Kasper Gdaniec

Podobnie jak w kategorii Junior dzięki zwycięstwu w połowie rozgrywek Marek Gutjar wysunął się nieznacznie na prowadzenie, jednak różnice między najlepszą trójką w rankingu są nie wielki i jeszcze dużo może się zmienić. Przypominamy, że do klasyfikacji końcowej zawodnika wliczane jest jego pięć najwyżej punktowanych turniejów.
Klasyfikacje po III turnieju w załącznikach.

Zawodnicy będą mieli teraz "chwilę przerwy", kolejny turniej zaplanowano na 31.08.2019 r.