Finał Powiatowej Licealiady w Koszykówce Chłopców

Zawody (fot. PCS)

zobacz galerię zdjęć: 3
5 marca 2019 roku odbył się finał Powiatowej Licealiady w Koszykówce Chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. W fazie eliminacyjnej udział w finale wywalczyły sobie 4 szkoły tj. II LO i UKLO Tczew - z pierwszych miejsc w grupach oraz ZSE i I LO w Tczewie - z drugich miejsc. Finał rozegrano w 2 fazach.

Najpierw systemem krzyżowym między sobą pojedynki rozegrały drużyny, które zajęły I miejsce w grupie A i II miejsce w grupie B i analogicznie - I miejsce z grupy B i II miejsce z grupy A. Następnie drużyny przegrane zagrały o III miejsce w zawodach, natomiast wygrane - o I miejsce i tytuł mistrza powiatu. Ostatecznie zwycięzcą zawodów została reprezentacja Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, która będzie reprezentować powiat Tczewski w półfinale wojewódzkim w dniu 15 marca 2019 roku w Sopocie.