Doskonały start zawodników UKS "2" Tczew

Zawody
Tczew - Doskonały start zawodników UKS "2" Tczew
Arena GPP Puchar Polski w pływaniu - Łódź 9-11.11.2018. W zawodach, które miały miejsce w setną rocznicę odzyskania niepodległości reprezentowała nas sześcioosobowa grupa juniorów UKS "2" Tczew. Zawody były podzielone na trzy bloki, każdy z zawodników miał zaplanowane starty kontrolne w czterech konkurencjach. Były one również przerywnikiem w pracy treningowej i sprawdzianem dyspozycji przed zbliżającymi się rocznikowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się za pięć tygodni.

W podsumowaniu startów na 24 starty nasi zawodnicy uzyskali 17 rekordów życiowych, pięciokrotnie zajmowali miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.
Ogromne powody do zadowolenia może mieć liderka grupy Marysia Kuchta, która w klasyfikacji generalnej juniorek zajęła drugie miejsce pierwszy raz w karierze przekraczając granicę 2000 punktów za sumę trzech startów. Poza tym ustanowiła bardzo cenny rekord życiowy na 400 dowolnym pierwszy raz w karierze przekraczając barierę 700 punktów wielobojowych FINA. Dwukrotnie też zajmowała pierwsze i dwa razy drugie miejsca w swojej kategorii wiekowej.
Paulina Neubauer nasza specjalistka od długich dystansów ma ogromne powody do radości, gdyż najpierw w pierwszym bloku poprawiła rekord życiowy na 400 m st. Dowolnym, aby w trzecim bloku poprawić rekord życiowy na 800 m st. dowolnym aż o 16 sekund!!! Zrobiła to w imponującyn stylu, prowadząc przez cały wyścig od startu do mety i trzymając równe tempo. Wynik ten dał jej trzecie miejsce w kat. juniorek 15 letnich.

Paula Góral w swoich startach uzyskała dwa nowe rekordy życiowe. W pozostałych dwóch pływała bardzo swoich rekordowych osiągnięć.
Martyna Czerwińska wykazała się 100 procentową skutecznością. Cztery starty, cztery nowe rekordy życiowe. Szczególnie cieszą nowe rekordy w ulubionym przez Martynę stylu motylkowym.Podobnie było w przypadku Kacpra Wiercińskiego, cztery starty, cztery rekordy życiowe. Najbardziej cieszy wynik na 200 m klasykiem, który daje przepustkę do walki o wysokie miejsce na rocznikowych Mistrzostwach Polski.
Nikodem Wieczorkowski startował ze zmiennym szczęściem. W tym roku jakoś nie idzie mu przełożenie bardzo dobrej pracy treningowej na wyniki uzyskiwane na zawodach. Start na 400 m stylem dowolnym kompletnie mu nie wyszedł. Natomiast na 200 i 800 dowolnym uzyskał nowe, wartościowe rekordy życiowe. Miejmy nadzieję, że ta zła passa w końcu się odwróci i Nikodem pokaże swój potencjał.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA