MH Automatyka MTB Pomerania E5 Pelplin za nami!

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - MH Automatyka MTB Pomerania E5 Pelplin za nami!

zobacz galerię zdjęć: 2
Piąta edycja pelplińskiego wyścigu dla miłośników kolarstwa górskiego przeszła do historii. Zgodnie z tradycją dopisała frekwencja - na starcie stanęło prawie 400 zawodników i zawodniczek. W tym roku po raz pierwszy nasz wyścig był częścią cyklu Pomerania MTB co sprawiło, że organizacja i poziom sportowy weszły na jeszcze wyższy poziom.

Wyścigi odbyły się na dwóch dystansach - 52 kilometry (MEGA) oraz 34 kilometry (SPEED).

Na dłuższym dystansie MEGA wśród Panów zwyciężył Artur Sowiński (Kodzik Rowery). Drugie miejsce zajął Szymon Stawowy (CST Allent MTB Team), a trzecie Gustaw Ostajewski (Klif Team). Wśród Pań najszybsza okazała się Paula Budzyńska z Cyklo Kwidzyn. Miejsce drugie zajęła Anna Kołatka (3s Bike Team Ciechanów).

Na liczniej obleganym dystansie SPEED (238 finisherów) wśród Pań wygrała Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów). Miejsce drugie dla Anny Pawelli (GK Starogard Gdański). Na najniższym stopniu podium Katarztyna Grochowska z Team MX Skórcz. Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Damian Ciba (TA KO Team). Na kolejnych miejscach podium stanęli Piotr Rychlik (Bogdziewicz Team) i Miłosz Błaszczyk z Włocławka.


W zawodach udział wzięli również mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin, którzy dodatkowo rywalizowali w Mistrzostwach Pelplina MTB, które odbyły się w ramach wyścigu SPEED. Wśród Panów zwyciężył Oskar Krajnik (GK Gryf Tczew), drugi był Sylwester Szczuka, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Śledź (Klub Kolarski Pelplin). Kolejne miejsca w tej rywalizacji zajęli - Janusz Miesiarczyk, Dariusz Górski (Klub Kolarski Pelplin), Arkadiusz Piórkowski (Klub Kolarski Pelplin) i Łukasz Alaszkiewcz (Klub Kolarski Pelplin).

Wśród Pań jedyną mieszkanką Pelplina, która ukończyła zawody była Adriana Skweres zdobywając pierwsze miejsce w Mistrzostwach Pelplina MTB.


Pelplińskie Centrum Sportu pragnie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, zaangażowanym w organizację tego wydarzenia:

Stowarzyszenie Pomerania Sports
Burmistrzowi Miasta i Gminy Pelplin Mirosławowi Chyle
Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Gminy Pelplin
Wszystkim partnerom i sponsorom cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton

Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji pelplińskiego MTB

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA