Oświadczenie Sambora meczów barażowych, zawodowej Superligi oraz przyszłości klubu

Samborzanki
Tczew - Oświadczenie Sambora meczów barażowych, zawodowej Superligi oraz przyszłości klubu
Zarząd Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Sambor Tczew pragnie podziękować zawodniczkom, trenerom, kibicom oraz sponsorom za wkład i trud włożony w osiągnięcie sukcesu, jakim jest zajęcie II miejsca w rozgrywkach ligowych i uzyskania prawa gry w barażach o Superligę. Jednocześnie z przykrością informujemy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności kibiców naszego klubu, iż w obecnym sezonie rezygnujemy ze starań o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przed obecnym sezonem jako cel postawiliśmy sobie wywalczenie awansu do Superligi. Niestety pod koniec rozgrywek zapadła decyzja o powstaniu ligi zawodowej, która niosła za sobą szereg wymogów wobec klubów. Jednym z nich jest konieczność posiadania przed sezonem budżetu klubu na poziomie 1 400 000 zł, co jest niemal dwukrotnością tego, co było planowane przez zarząd do tej pory. Co istotne, na uzbieranie takiej kwoty mieliśmy jedynie nieco ponad miesiąc, co okazało się nie do zrealizowania. Wiemy również, że niektóre kluby obecnej Superligi także borykają się z tym problemem i rozważają możliwość nieprzystępowania do ligi zawodowej. Jak ta liga będzie wyglądała w przyszłym sezonie, jest to wielka niewiadoma.

Mając w pamięci poprzedni występ zespołu w Superlidze, ogromne zadłużenie, jakie po nim zostało oraz nie chcąc doprowadzić ponownie do sytuacji, gdy istnienie klubu stało pod znakiem zapytania, postanowiliśmy jeszcze ten jeden rok pozostać na zapleczu ekstraklasy. Jednocześnie zapewniamy iż czynimy starania, aby skład zespołu nie uległ istotnym zmianom, a co więcej, został jeszcze wzmocniony. Chcemy również poprawić kwestie marketingowe i promocyjne naszego klubu, aby przez nadchodzący sezon przekonać sponsorów do wsparcia naszego Klubu. Wierzymy, że przy pełnym zaangażowaniu zawodniczek, kibiców, sponsorów i wszystkich sympatyków naszego zespołu, uda nam się w kolejnym sezonie wywalczyć sportowy awans oraz organizacyjnie unieść trudy gry w elicie polskiego szczypiorniaka.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd SPR Sambor Tczew
Michał Kaczyński
Jakub Tomczak

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +6

  Fresh_gość

  07.05.2019, 16:15

  Wstyd

  Jedyna ekipa sportowa mogąca reprezentować w jakiś sposób nasze miasto, jest traktowana po macoszemu i pozostawiona sama sobie. No tak, durny filmik lepiej wypromuje miasto...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +1

  m_gość

  10.05.2019, 08:59

  filmik będzie promował nasze miasto

  Nie macie racji co do filmu, ale macie racje co do sytuacji w jakiej jest klub. Jeżeli Tczew będzie ujęty w filmie tak jak zapowiada Milowicz to będzie to dobra promocja. Pytanie jest oczywiście o budżet, który trzeba na to przeznaczyć. Co do piłki ręcznej nie wiem czy miasto się odwraca od szczypiorniaka, ale pewne jest że na pewno nie traktuje piłki nożnej lepiej. Konsekwencje tej miłości miasta do futbolu do własnie to że 60 tyś. miasto ma futbol w klasie rozgrywkowej przeznaczonej dla klubów z wiosek (nie ujmując nic tym klubom). Problem finansowania Sambora to problem wielowątkowy. Bańka czterysta to rzeczywiście dużo, a na salce gimnastycznej posiedzi ok 300 fanów tej dyscypliny. Pozostaje pytanie czy kobiecy zespół piłki ręcznej możne promować miasto, czy kobieca superliga jest gwarantem sukcesu. Twierdzisz, że tak? Zadam Ci jedno pytanie kto jest aktualnym Mistrzem Pilski w piłce ręcznej kobiet? No właśnie większość z nas nie wie, co pokazuje wartość medialną tego przedsięwzięcia. Jestem całym sercem z tymi dziewczynami, ale mrzonki włodarzy superligi kobiet stawiają pod znakiem zapytania przyszłość tej dyscypliny. Z drugiej strony to chyba najtańsza opcja gry w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Decyzja władz klubu racjonalna, dziewczynom życzę wytrwania i prawdę mówiąc uważam że maja również duży orzech do zgryzienia bo lepsze ligi kusza, i trzeba myśleć o sobie, a nie świadczyć wolontariat sportowy. Gratulacje i powodzenia w dalszym rozwoju.

  Cytuj
  IP: 46.238.xx6.xx8 
 • Alex_gość

  07.05.2019, 16:58

  Liga

  Bardzo mądra i rzeczowo uzasadniona decyzja.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx1 
 • +2

  popieram_gość

  08.05.2019, 00:53

  Zarzad zespolu wlasnie udowodnil, ze ma leb na karku. Miasto aktualnie wypina sie tylkiem na pilke reczna w Tczewie, bo woli zainwestowac w A-klase pilki noznej. Dopiero jak przyjdą sukcesy to wystrzeli jeden z drugim i zaoferuje jalmuzne a wtedy mam nadzieje, ze zarzad wyda kolejne oswiadczenie w ktorym poinformuje o rezygnacji z tych owych srodkow finansowych. Rozumow nie pozjadalem i nie wiem w jakich kwotach miasto "wspiera" druzyny Sambora ale zaloze sie, ze gdybym kibice urzadzili zbiorke w celu wsparcia ekip Sambora, to bysmy mogli mowic tu o znacznie wyzszych pieniazkach. Dziewczyny glowa do gory, zarzadzie nie zmieniaj sie. Amen

  Cytuj
  IP: 5.173.xx4.xx2 
 • +3

  EkO_gość

  08.05.2019, 07:14

  sport na szarym końcu

  To smutne, że drużyna choć sportowo mocna nie może się rozwijać. Przydałaby się większa pomoc miasta i jakieś działanie na rzecz pozyskania sponsorów. Sporo środków pieniężnych bywa rokrocznie marnotrawionych, a w Samborze każda złotówka by się przydała. Dlaczego miasto stoi tyłem do sportu? Unię i Wisłę również zniszczono

  Odpowiedz
  IP: 85.198.xx9.xx8 
 • tw23_gość

  08.05.2019, 07:26

  w Tczewie budżet zespołu 1 400 000 - oj chyba nigdy nie będzie. Wielka szkoda

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +1

  Dikembe Mutombo_gość_gość

  08.05.2019, 09:11

  "Zarzad zespolu wlasnie udowodnil, ze ma leb na karku. Miasto aktualnie wypina sie tylkiem na pilke reczna w Tczewie, bo woli zainwestowac w A-klase pilki noznej. Dopiero jak przyjdą sukcesy to wystrzeli jeden z drugim i zaoferuje jalmuzne a wtedy mam nadzieje, ze zarzad wyda kolejne oswiadczenie w ktorym poinformuje o rezygnacji z tych owych srodkow finansowych. Rozumow nie pozjadalem i nie wiem w jakich kwotach miasto "wspiera" druzyny Sambora ale zaloze sie, ze gdybym kibice urzadzili zbiorke w celu wsparcia ekip Sambora, to bysmy mogli mowic tu o znacznie wyzszych pieniazkach. Dziewczyny glowa do gory, zarzadzie nie zmieniaj sie. Amen"

  A kto gra w a-klasie z tczewskich zespołów???

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • Felipe96_gość

  08.05.2019, 21:21

  W ubiegłym sezonie miasto dało 200.000 zł na żeńską drużynę, a 400.000 zł dostali faceci. Na zawodową Superligę miasto zaoferowało 500.000 zł, co było jedynie 1/3 wymaganego budżetu. Rozumiem, że jest to spora kwota, niektóre kluby dotychczas w Superlidze tyle nie dostają z samorządu, ale udział klubu w tak prestiżowym przedsięwzięciu, jak zawodowa liga (lepszy marketing, transmisje itp.) wymaga naprawdę większego wkładu. Liczę, że za rok wsparcie będzie większe i że też sponsorzy się zainteresują dziewczynami. Inaczej ktoś z Tczewa na taczkach wyjedzie.

  Cytuj
  IP: 165.225.xx4.xx0 
 • +1

  kulek_gość

  08.05.2019, 12:33

  SZKODA GADAĆ

  Szkoda tylko dziewczyn, że walczyły ....o nic... MOże jeszcze trochę bloków postawmy i znajdą się pieniądze na klub

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.