Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
W niedzielę 21 grudnia na Hali II LO w Tczewie odbył się Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej. Zawody zostały rozegrane w kategorii OPEN. Zespół mogły stanowić przedstawiciele jednej płci lub zespoły mieszane w dowolnej konfiguracji.

Do zawodów zgłosiło się 20 zespołów - 3 drużyny kobiet, 8 męskich i 9 drużyn mieszanych co stanowiło łączną liczbę 128 osób.
Ze względu na dużą ilość drużyn turniej rozegrano w dwóch etapach.
W pierwszym etapie drużyny podzielono na sześć grup trzy drużynowych i jedną składającą się z dwóch drużyn. Każdy mecz w grupie rozgrywany był w formie jednego seta do 15 pkt. (dwóch pkt przewagi), wyjątek stanowiła grupa dwu drużynowa, tam rozegrano dwa sety.
Do drugiego etapu przechodzili zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca mająca najlepszy stosunek zdobytych do straconych punktów. W tym etapie rozgrywano mecze w systemie pucharowym w wymiarze jedne pełnego seta ( do 25 pkt - dwóch pkt przewagi).
Również finał i mecz o trzecie miejsce miały inny charakter. Mecz rozgrywany był do wygranych dwóch pełnych setów, w przypadku tie-breaku trzeci set rozgrywany do 15 zdobytych punktów i dwóch punktów przewagi.

Od samego początku widać było liderów poszczególnych grup, a nawet drużyny, które już z góry były wskazywane jako pretendenci do wygranej całego turnieju. Tylko w jednej grupie o awansie do dalszych rozgrywek decydował bezpośredni mecz, w którym pięcioosobowa ekipa Volley Vasyl CSiR Susz składająca się z samych dziewcząt przegrała po bardzo wyrównanym spotkaniu 16:18, a do awansu z drugiego miejsca zabrakło im jednego małego punktu.

Do finałowej ósemki awansowały zespoły (w tym trzy ekipy mieszane) : Timex, Pół Sukcesu, Kiepscy, Abstynenci, Volley Team Kisielice, Wybrzeże Klatki Schodowej, Promile oraz Świąteczna Ekipa.
Mecze pierwszej rundy pucharowej potwierdziły dobrą dyspozycję ekip Timex-u oraz Pół Sukcesu, które szybko rozprawiły się ze swoimi rywalami wygrywając wysoko swoje mecze.
W meczu o III miejsce zagrały drużyny Volley Team Kisielice i Świąteczna Ekipa. Po bardzo ciekawym meczu lepsza okazała Świąteczna Ekipa wygrywając 2:0 (25:19; 25:22)
W finale faworyzowany w śród uczestników turnieju Timex bez większych problemów pokonał drużynę pół sukcesu 2:0 (25:11; 25:18)

Po zakończeniu rozgrywek trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale oraz drobne nagrody rzeczowe, czwarta drużyna na osłodę otrzymała słodki upominek.

Skład zwycięskiej drużyny TIMEX: Maciej Bąk, Bartosz Bąk, Tomasz Jaszczerski, Karol Mrozek, Łukasz Wojtarowicz, Krzysztof Wojtaś, Paweł Zbrzeźny.