DECKA PELPLIN przegrywa w końcówce z Dzikami

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 40
27. kolejka dla pelplinian była wyjazdowym spotkaniem z Dzikami Warszawa. Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli przełamać ostatnie dwie porażki i z takim nastawieniem jechali do stolicy.

Całą pierwszą kwartę była bardzo nerwowa w wykonaniu obu zespołów. Sporo błędów, przechwytów po obu stronach, ale również i sporo celnych rzutów zanotowały obie ekipy. Pierwsza kwarta z delikatnym wskazaniem na gospodarzy zakończyła się wynikiem 19-14.

W drugich 10-ciu minutach DECKA potrafiła odwrócić losy spotkania swoją konsekwentną i twardą grą w obronie. Walka o każdą piłkę na parkiecie i nieodpuszczanie silniejszym fizycznie zawodnikom pozwoliła zejść na przerwę z 2-punktowym prowadzeniem.

Druga połowa to popis tego z jakim nastawieniem przyjechała DECKA do Warszawy. Ławka zbudowała atmosferę jak w meczu rozgrywanym przy udziale kibiców. Doping niósł naszych zawodników dodając im mnóstwo energii. Niestety Dziki potrafiły odwrócić sytuacje w meczu rozgrywając w swoim stylu 4-tą kwartę.

W końcówce meczu Dziki odskoczyły naszym zawodnikom na 6 punktów, jednak goście mieli jeszcze szanse po celnym trafieniu Załuckiego z dystansu, jednak ostatnia próba na 6 sekund do końca meczu zakończyła się pudłem. Ostatecznie Dziki odwrócił przebieg meczu i wygrały z DECKĄ 3-ma punktami.

Jako pozytywne można ocenić powroty do dobrej dyspozycji Sączewskiego i Dzierżaka, jak i solidny mecz w wykonaniu Majewskiego, Załuckiego i Pietrasa. DECE w tym sezonie pozostały do rozegrania 3 mecze, w których miejmy nadzieję wszyscy zapalą równocześnie i pokażemy rywalom prawdziwie #KoszykarskiPelplin

Dziki Warszawa 73 : 70 DECKA PELPLIN