Pływacy walczą o punkty w lidze

Basen, woda
Tczew - Pływacy walczą o punkty w lidze
W dniu 14 marca pływalnia gdańskiej żabianki była areną Młodzieżowej Ligi Województwa Pomorskiego. Nasz UKS 2 Tczew po zeszłorocznych perturbacjach dzięki wsparciu zawodników pięcioboju nowoczesnego również wystartował w tych zawodach.

Zawody obfitowały w dużo rekordów i widoczny był głód zawodników za wodą. Nasi zawodnicy zaprezentowali się naprawdę dobrze i należą im się duże gratulacje.

Najwyższą indywidualnie lokatę zajął Paweł Surwiło na dystansie 200 m stylem motylkowym - IV miejsce.

Bardzo dobrze radzi sobie nasi grzbieciści. Klaudia Kokot na 50 m zajęła VIII miejsce aby na dystansie 200 m poprawić o ponad 7 s swoją życiówkę i zająć bardzo dobre VI miejsce. Wśród chłopców Daniel Winiarski 50 m potraktował rozgrzewkowo aby na dystansie 200 m poprawić swoją życiówkę o ponad 8 s i zając VII miejsce.


Należy dodać, że bardzo dobre występy bijąc rekordy życiowe zaliczyły na 200 m stylem dowolnym Zofia Szymkiewicz, Katarzyna Murawska i Zuzanna Tybus.

Należy dodać, że w zawodach udział brali inni tczewianie - w barwach UKS Żabianka Gdańsk.
Martyna Czerwińska na 50 m stylem motylkowym zajęła III miejsce a na swoim koronnym dystansie 200 m zwyciężyła. Natalia Rosińska na 50 m dowolnym zwyciężyła, na 50 m grzbietem zajęła III miejsce a na 200 m zmiennym znowu zwyciężyła. Natomiast Nathaniel Chabowski na 50 m stylem motylkowym zajął III miejsce a na 200 m zmiennym IV miejsce.

Zapraszamy do kibicowania już 21 marca gdzie w Słupsku wystąpią nasi najmłodsi zawodnicy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Stiks_gość_gość_gość

  17.03.2021, 22:51

  zawody

  Brawo :)

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.