Podsumowanie rundy jesiennej Pogoni Tczew w Centralnej Lidze

(fot. Pogoń Tczew/facebook)
Nasze juniorki, dzięki zeszłorocznemu awansowi, w tym roku zadebiutowały na szczeblu centralnym w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U-16. W pierwszej rundzie tego sezonu, po 7. kolejkach, zdobyły 6 punktów oraz wyszły z dodatnim bilansem bramkowym. Poniżej, prezentujemy krótkie podsumowanie wszystkich rozegranych meczów.

Mecz z Wartą Poznań (1-2):
Początek rundy przyniósł emocjonujące starcie z Wartą Poznań, zakończone zwycięstwem gospodyń 2-1. Pomimo dominacji przeciwniczek w pierwszej połowie, Pogoń Tczew wykazała się determinacją, wyrównując mecz po przerwie. Niestety, druga bramka Warty zdecydowała o wyniku. Trudne warunki atmosferyczne dodatkowo utrudniły rywalizację, ale zaangażowanie zawodniczek było godne uznania.

Mecz z AP ORLEN Gdańsk (2-3):
W drugiej kolejce, Pogoń Tczew zmierzyła się z AP ORLEN Gdańsk, przegrywając 2-3. Pomimo wcześniejszego prowadzenia, drużyna gości zdołała wyrównać i ostatecznie wygrać. Mimo skupienia na obronie, Pogoń pokazała determinację, odrobienie strat, jednak nie udało się utrzymać remisu. Mecz podkreślił zdolności obronne i chęć walki.

Mecz z Medykiem Konin (1-3):
Przeciwność losu przyniosła porażkę z Medykiem Konin 1-3. Pomimo dynamicznego początku i prowadzenia, rywalki skutecznie odwróciły losy spotkania. Wysoka skuteczność przeciwniczek zdecydowała o rezultacie. Mimo trudności, zaangażowanie obu drużyn było zauważalne.

Mecz z Checz Energa Gdynia (0-1):
Mimo wyrównanej gry, Pogoń Tczew uległa Checz Energa Gdynia 0-1. Decydująca bramka padła w 69. minucie. Mecz pokazał, że mimo trudności, drużyna jest gotowa do walki, ale skuteczność przeciwniczek zdecydowała o wyniku.

Mecz z LFA Szczecin (8-0):
W piątej kolejce nadszedł przełom, gdy Pogoń Tczew pokonała LFA Szczecin 8-0. Wyraźne zwycięstwo, szczególnie w drugiej połowie, była ważnym krokiem do przodu. Zespół pokazał ofensywną grę i zdolność zdobywania bramek.

Mecz z Pogonią Szczecin (0-2):

Mimo trudnej drugiej połowy, Pogoń Tczew uległa Pogoni Szczecin 0-2. Pomimo pierwszej połowy, w której gra była wyrównana, brak skuteczności w kluczowym fragmencie zdecydował o rezultacie. Zawodniczki pozostają jednak zdeterminowane do dalszej pracy.

Mecz z MUKS 11 Zielona Góra (4-1):
W ostatnim pojedynku jesiennej rundy, Pogoń Tczew pewnie pokonała MUKS 11 Zielona Góra 4-1. Skuteczna gra, zwłaszcza w pierwszej połowie, przyniosła ważne zwycięstwo. Zespół kontrolował boisko i zdobył cenne punkty przed przerwą zimową.

Podsumowując, nasze juniorki doświadczyły różnych wyzwań w rundzie jesiennej. Mimo trudności, zawodniczki wykazały się determinacją, zaangażowaniem i konsekwencją w budowaniu pewności siebie i poprawy własnej gry. Zwycięstwo nad LFA Szczecin stanowiło ważny krok do przodu i poprawiło morale, co przyniosło kolejne zwycięstwo, również z MUKS 11 Zielona Góra. Przerwa zimowa stanowi okazję do intensywnej pracy nad umiejętnościami, aby wiosną kontynuować walkę o kolejne punkty i poprawienie pozycji w tabeli.

Warto podkreślić wsparcie udzielane przez Energę z Grupy ORLEN, zgodnie z Strategią Zrównoważonego Rozwoju Grupy ENERGA.