XV Ogólnopolski Turniej Siatkówki za nami

W hali II LO w Tczewie 8. grudnia odbył się XV Ogólnopolski Turniej Siatkówki zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Do zawodów zaproszone zostały zespoły z Gdańska, Bydgoszczy, Elbląga, Malborka i Tczewa. Turniej rozegrano chyba najbardziej sprawiedliwym systemem, czyli każdy z każdym. Po wielogodzinnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się zespół z Malborka, który wygrał wszystkie mecze.

Najbardziej zacięte i emocjonujące spotkania rozegrały zespoły Malborka i Elbląga, oraz Tczewa i Elbląga. W tym pierwszym w obu setach były wyniki 25:23 i dopiero w III secie Malbork wygrał zdecydowanie 15:10. W meczu Tczewa i Elbląga, po wyraźnie wygranym pierwszym secie przez Elblążan 25:18, w drugim Tczewianie zrewanżowali się identycznym wynikiem na swoją korzyść. W III secie od początku dominowali miejscowi i choć od wyniku 5:1 zrobiło się 6:6, to ostatecznie „MEDYK” wygrał 15:10 zajmując sensacyjne II miejsce w tym doborowym gronie.

Na uroczystym zakończeniu wręczono pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki gwiazdkowe dla wszystkich uczestników imprezy. Wyróżniono także po jednym zawodniku z każdego zespołu:
Malbork - Piotr Łazarski
Tczew - Piotr Spirzewski

Elbląg - Piotr Malinowski
Bydgoszcz - Krzysztof Jasiński
Gdańsk - Damian Derdowski

Życzeniami Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku zakończył się XV Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Siatkówki.