Zmarł Krzysztof Orzechowski - architekt tczewskiego pływania sportowego

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Zmarł Krzysztof Orzechowski - architekt tczewskiego pływania sportowego
UKS Dwójka Tczew i SSP2zOI w Tczewie z głębokim żalem zawiadamiają, że w dniu 1 listopada 2022 r. zmarł Krzysztof Orzechowski (1943-2022), bardzo zasłużony trener pływania, wykładowca akademicki AWFiS w Gdańsku i Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
Absolwent AWF Warszawa, w latach 1973-1981 v-ce Dyrektor ds. sportowych Szkoły Sportowej nr 2 w Tczewie i trener koordynator sekcji pływackiej MKS Sambor Tczew.

Szkoleniowiec medalistek (Violetta Ormańczyk, Ewa Muntowska, Beata Kulla, Ewa Kłodzińska, Hanna Jarząbek, Marzena Wierzba, Bożena Lonczak) i medalistów (Piotr Domanek, Andrzej Justa) Mistrzostw Polski z roczników 1966 i 1967, twórca modelu szkolenia opartego na Powszechnej Nauce Pływania we wszystkich tczewskich przedszkolach i naboru najzdolniejszych do klas pływackich w Szkole Sportowej, który doprowadził wiele tczewskich pływaczek i wielu pływaków do tytułów mistrzyń i mistrzów Polski, a Kornelię Stawicką i Izabelę Burczyk do udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

Trenerze, spoczywaj w pokoju...
Szczere kondolencje dla całej rodziny


Uroczystości pożegnalne odbędą się w najbliższą sobotę 5.11.2022:
o godz. 9-ej msza święta w kościele p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gdańsku - Brętowie (ul. Słowackiego 79), a o godz. 10-ej pogrzeb na pobliskim cmentarzu Srebrzysko (ul. Srebrniki 12).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -19

  Smutek..._gość

  04.11.2022, 08:24

  Pożegnamy....

  Oboje z mężem weźmiemy udział przy pożegnanie naszego trenera! Oczywiście tylko na cmentarzu, ponieważ religijne wygibasy da nam tak damo obce, jak i były obce trenerowi. Wchodzenie do tzw. Domu Bożego byłoby hipokryzją! Nigdy Ciebie nie zapomnimy....

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx8 
 • +2

  zawodnik_gość

  05.11.2022, 17:16

  wdzięczność...

  Krzysztof Orzechowski - trener charyzmatyczny. Miałem szczęście być Jego zawodnikiem. Trenerze, spoczywaj w pokoju...

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.