Awans zawodników MKS Gryf Tczew rocznik 2008 do I Ligi Wojewódzkiej D1

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Awans zawodników MKS Gryf Tczew rocznik 2008 do I Ligi Wojewódzkiej D1
Komisje ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku i Malborku opublikowały tabele końcowe rozgrywek seniorskich i juniorskich w sezonie 2019/20.

Duży sukces osiągnął zespół MKS Gryf Tczew rocznik 2008 prowadzony przez trenera Dariusza Łosiaka który uzyskał awans do I Wojewódzkiej Ligi D1 . Wielkie gratulacje dla zawodników i całego sztabu szkoleniowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  m_gość

  25.05.2020, 10:52

  gratulacje

  ...

  Odpowiedz
  IP: 46.238.xx0.xx7 
 • +4

  Kibic_gość

  10.06.2020, 10:50

  Gratulacje

  Świetna robota Panowie! Każdy sukces powinien otwierać jakąś perspektywę a w Tczewie z tą perspektywą delikatnie mówiąc najlepiej nie jest. Podobno Zarząd klubu MKS Gryf Tczew podpisał z klubem Wisła Tczew umowę, na mocy której chłopcy w wieku 17 lat automatycznie przechodzą do Wisły (podobno, ponieważ nikt tej umowy nie widział nie wyłączając trenerów i rodziców czyli najbardziej zainteresowanych). Wygląda na to, że Gryf z tego nic nie ma, Wisła ma nadmiar bogactwa (obecna kadra to przeszło 40 zawodników) i żadnego pomysłu na zagospodarowanie przeszło 20 zawodników z rocznika 2003, którzy pomimo podobnych sukcesów właśnie kończą przygodę z piłką. Wygląda na to, że działaczom Gryfa nie starcza zapału i organizacyjnych kompetencji w negocjacjach i poszukiwaniu sensownego rozwiązania dla swoich wychowanków. O budowaniu seniorskiego futbolu na bazie wychowanków Gryfa w Gryfie nikt nie myśli. Wisła z kolei nie ma na to żadnego pomysłu i zaplecza. Współpracy z innymi klubami również nikt pod uwagę nie bierze. Żeby dopełnić obrazu dramatu dodam tylko, że chłopcom z Gryfa rocznik 2003 awans do ligi wojewódzkiej przed dwoma laty odebrali ... działacze ich własnego klubu, którzy postanowili zmienić formę prawną prowadzenia klubu i nie sprawdzili podstawowych konsekwencji swoich decyzji. W nagrodę za świetny sezon skazali tym samym chłopaków na kolejny rok gry w "ogórkowej lidze" i być może części z nich odebrali szansę na zaistnienie i rozwój. Nie ma co ... Ktoś mógłby powiedzieć, że twarda to lekcja pokory. Ktoś inny powiedziałby, że to zbrodnia na motywacji i psychice dzieciaków i ja tę właśnie ocenę podzielam. W Tczewie od lat marnuje się wiele talentów, a gdzie ma to władza w Tczewie, każdy wie. Za rocznik 2008 trzymam kciuki i z całego serca życzę, aby ich opiekunowie oraz ludzie, którzy podjęli się misji ich szkolenia a przede wszystkim przedstawiciele tczewskiej władzy nabrali rozumu i zaczęli myśleć perspektywicznie.

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx1.xx4 
 • +2

  Gość-Tczew_gość

  18.06.2020, 21:40

  Awans

  Zgadzam się w 100 procentach ze słowami Kibic-gośrć i uważam iż władze miasta Tczewa nie interesują się tczewskim sportem i osiągnięciami tczewskich sportowców. Brak pomocy jakiejkolwiek ze strony Prezydenta Tczewa , wstyd i hańba , masakra totalna , w podziękowaniu kubek ??? Tragedia

  Cytuj
  IP: 5.60.xx0.xx8 
 • +2

  Tata piłkarza 2005_gość

  16.06.2020, 12:10

  W pełni się zgadzam, Może wiec powstanie młodzizowa Wisłą II złozona z wychowanków gryfa która przy wsparciu miasta mogłaby rozwijać talenty naszych chłopców a nie wypuszczać ich z rąk do okolicznych wiosek.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.