MKS GRYF TCZEW rocznik 2006. Jak to się zaczęło?

(fot. mat. prasowe)
MKS GRYF TCZEW rocznik 2006. Jak to się zaczęło?
Historia drużyny w szeregach MKS rozpoczęła się już w 2013 roku. Niemal od samego początku drużyną opiekował się sztab w składzie: trener Grzegorz Klarecki, trener asystent Benedykt Dubień, trener asystent Artur Czucha, trener bramkarzy Maciej Gemborys oraz kierownik drużyny Rafał Górski. Chłopcy bardzo szybko pokonywali kolejne szczeble rozgrywek turniejowych jak i ligowych.

Już w pierwszym możliwym terminie awansowali do ligi wojewódzkiej (sezon 2017/2018) po to, by na kolejne 5 sezonów meldować się na podium. Do trzeciego miejsca w sezonie 2018/2019 dołożyli kolejno: drugie miejsce w sezonie 2019/2020 oraz trzy złote medale w latach 2020 - 2023. W międzyczasie rozegrali bardzo dużą liczbę turniejów. Mierzyli się z najmocniejszymi drużynami w Polsce i nie tylko. Mieli okazję do porównania własnych umiejętności z umiejętnościami graczy Legii Warszawa (turniej w Braniewie) czy Energie Cottbus (turniej w Starogardzie). Tczewianie z bardzo dobrej strony pokazali się między innymi w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju w Nowej Rudzie Śląskiej (2022) czy na turnieju Hary Cup w Łodzi (2023). Turniej w Łodzi zakończyli na pierwszym miejscu w fenomenalnym stylu wygrywając wszystkie 6 spotkań z bilansem 15 bramek strzelonych i czystym koncie po stronie bramek straconych.

Ciężka praca indywidualna, regularne treningi oraz 13 wspólnych obozów przygotowawczych (letnich i zimowych) zaowocowały powołaniami do kadr województwa pomorskiego. Aż sześciu zawodników rocznika 2006 miało przyjemność reprezentować barwy pomorskiego ZPN. W grupie tej swoje umiejętności rozwijała również wielokrotna już reprezentantka Polski Zuzanna Grzywińska. Dziś zawodniczka ekstraklasowego Orlenu Gdańsk.

Zakończony sezon był ostatnim dla drużyny rocznika 2006 w barwach Młodzieżowego Klubu Sportowego Gryf Tczew. Sezon, który drużyna zakończyła z przytupem. Rywalom zaaplikowała 130 bramek w 26 meczach. Pozwoliło to wypracować 12 punktową przewagę nad drugim w tabeli Luzinem. Wart podkreślenia jest fakt, iż ostatniej porażki domowej MKS Gryf Tczew Rocznik 2006 doznał ponad 2 lata temu.


Wygranie ligi zapewniło tczewianom prawo barażu o Centralna Ligę Juniorów U17. Bardzo blisko tych rozgrywek MKS rocznik 2006 był już w sezonie 2020/21. Niestety z uwagi na COVID rozgrywki zostały zawieszone. Rok później udział w CLJ zabrała drużynie reforma PZPN zmieniająca zasady kwalifikacji. Wygrany w tym roku baraż (dwumecz z Salosem Szczecin w dniach 21 czerwca (0:0) i 25 czerwca (0:1 dla Gryfa)) umożliwi grę w CLJ U17 ale rocznikowi młodszemu czyli 2007 (zgodnie z przepisami PZPN).
Na mocy porozumienia pomiędzy zarządem MKS Gryf Tczew a seniorską drużyną KP Gryf Tczew, wszyscy chłopcy od sezonu 2023/24 będą reprezentować barwy KP Gryf. Jest to wzorowy przykład kontynuacji i dalszego rozwoju, opiekunem drużyny pozostanie bowiem trener Klarecki, który pracuje w strukturach KP Gryf.

W całej historii miasta Tczewa i futbolu w tym mieście nie było bardziej utytułowanej drużyny młodzieżowej. Przy zachowaniu dotychczasowej dynamiki rozwoju wierzymy, że już wkrótce sukcesy młodzieżowe, przełożą się na dobre wyniki w drużynie seniorskiej KP Gryf Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Jurand ze Spychowa_gość

  30.06.2023, 22:14

  dalsza część artykułu poniżej...

  ...No i Ci najbardziej zdolni po pierwszym sezonie zmienią klub bo zostaną sprzedani za psi chu..I spowrotem wrócimy do czarnej d**y Tczewskuej piłki. Dziękuję

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • Jagienka_gość

  30.06.2023, 22:39

  Oj Jurand

  Widać że masz i wiedzę i doświadczenie... uwielbiam...daj znać kręcą mnie takie kalafiory jak ty ....

  Cytuj
  IP: 185.241.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.