DECKA PELPLIN blisko kolejnej sensacji!

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 7
Przedostatni mecz z wice-liderem tabeli, Górnikiem Trans.eu Wałbrzych był określany jako jednostronne spotkanie, w którym beniaminek nie będzie w stanie nic zwojować. Mecz jednak pokazał, że to właśnie beniaminek kontrolował to spotkanie.

Goście rozpoczęli agresywnie oraz bardzo szybko, co sprawiało ogromne problemy zespołowi z Wałbrzycha. Bez żadnych kompleksów rozpoczęła się walka jak równy z równym. Po pierwszych 2-ch kwartach zespół z Pelplina był zaledwie 4 punkty za Górnikami, a schodzący na przerwę Górnicy czuli, że będzie to jedna z trudniejszych przepraw w lidze.

Druga połowa utwierdziła tylko wszystkich w przekonaniu, że kolejna sensacja w wykonaniu DECKI jest możliwa! Twarda gra w obronie, zaangażowanie wszystkich zawodników pozwoliło uzyskać prowadzenie 63-68, i kibice DECKI już wietrzyli szanse na zwycięstwo w tym meczu.

W ostatnich 10-minutach wszystko wskazywało na to, że DECKA odniesie swoje 10-te zwycięstwo, jednak przez ostatnie 4,5 minuty losy spotkania się odwróciły. Wałbrzyszanom udało się przerwać walkę o zwycięstwo gościom kończąc spotkanie ostatecznym wynikiem 93-87. Na wyróżnienie - w zespole DECKI aż 7 zawodników zaliczyło 2-punktowy wynik.

W ostatnim meczu DECKA zmierzy się w meczu domowym z TS Wisła Chemart Kraków, z którym stoczy walkę o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Początek ostatniej kolejki Suzuki 1-ligi Mężczyzn o godzinie 18.00 w środę 31 marca.

Górnik Trans.eu Wałbrzych 93 : 87 DECKA PELPLIN