Sztum zdobyty

Piłka nożna
Tczew - Sztum zdobyty
Mecz w Sztumie był ciekawym widowiskiem, który zakończył się zwycięstwem tczewian 3:1. Dwie bramki zdobył Kamil Gronkowski i jedną Damian Dudziński, który grał przeciwko swoim kolegom z Olimpii w swoim rodzinnym mieście. Damian w wywiadzie udzielonym serwisowi internetowemu Olimpii mówił, że Gryf jedzie po zwycięstwo, a on chce zdobyć gola i udało się!

To był tzw. mecz za 6 punktów. Gryfici byli zespołem lepszym, a na wielkie brawa zasłużył nasz bramkarz Łukasz Dus, który trzykrotnie wygrał pojedynki sam na sam z zawodnikami gospodarzy. W barwach Olimpii zagrał Marcin Honory, który był latem namawiany do przejścia do Gryfa. Marcin wciąż jest na liście piłkarzy, których chciałby Gryf przyjąć pod swoje skrzydła w rundzie wiosennej. Zwycięstwo w Sztumie podniosło morale drużyny Jarosława Kotasa, która w kolejnym meczu zagra w Gdańsku z Lechią II - liderem rozgrywek IV ligi.

Bramki: 52' Kamil Gronkowski (asysta Paweł Radzimski), 62' Damian Dudziński (asysta Tomasz Skalski), 67' Kamil Gronkowski - 91' Wilmański

Skład Gryf 2009 Tczew: Dus, Dirda, Tarnowski, Przybytek, Gajewski (74' Ortmann), Grzesiak, Podbereźny, Glienke (46' Radzimski), Dudziński, Trutkowski (20' Gronkowski), Skalski (68' Opczyński)
Drukuj
Prześlij dalej