Wioślarze Unii Tczew z medalami

Tczew - Wioślarze Unii Tczew z medalami
W dniach 27-28 czerwca 2020 roku na Martwej Wiśle w Gdańsku odbyły się pierwsze w tym sezonie na wodzie regaty wioślarskie o "Mistrzostwo Województwa Pomorskiego".

W rywalizacji udział wzięły kluby z okręgu pomorskiego : AZS AWFiS Gdańsk , GTW Gedania Gdańsk , GKW Drakkar Gdańsk, UKS Szóstka Gdańsk i KKS UNIA Tczew. Młodzicy rywalizowali na dystansie 1500 metrów ,a juniorzy 2000 metrów.

W dwudniowych zmaganiach uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa zawodników Unii Tczew wraz z trenerami Karolem Arczewskim i Mariuszem Grubichem. Unici w dwudniowych zmaganiach zdobyli w sumie 6 medali Mistrzostw Województwa Pomorskiego (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) .

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy Miłosz Grzesiński i Antoni Witka zdobywając dwa złote medale w dwójce podwójnej i czwórce ze sternikiem wraz z braćmi Dawidem i Filipem Turzyńskimi oraz sternikiem Filipem Rybowiak. Cała czwórka zawodników zakwalifikowała się do kadry województwa pomorskiego. Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta zdobywając dwa medale mistrzostw srebrny na czwórce podwójnej ze sternikiem i brązowy na dwójce podwójnej.


Kolejnymi planowanymi regatami są na początku sierpnia Mistrzostwa Polski Młodzików w Kruszwicy. Mamy nadzieję, że powalczymy tam również o jak najlepsze lokaty.

Złoty medal

4x CH+ (czwórka podwójna chłopców ze sternikiem )
-Antoni Witka
- Dawid Turzyński
- Filip Turzyński
- Miłosz Grzesiński
- sternik Filip Rybowiak

2 x CH (dwójka podwójna chłopców )
- Miłosz Grzesiński
- Antoni Witka

Srebrny medal

4x DZ+ (czwórka podwójna dziewcząt ze sternikiem )
- Otylia Zawitowska

- Marcelina Lewandowska
- Natalia Kmieć
- Zuzanna Lesińska
- sternik Natalia Butelska

1 x CH (jedynka chłopców)
- Miłosz Grzesiński

Brązowy medal

2 x DZ (dwójka podwójna dziewcząt )
- Marcelina Lewandowska
- Natalia Kmieć

2 x CH (dwójka podwójna chłopców )
- Filip Turzyński
- Dawid Turzyński

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • bezka_gość

  04.07.2020, 16:59

  ??

  Wuja by się cieszył-a wie tam ktoś kto to był Wuja?

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA