Kosmopell Arkadia Tczew piąta w Bilardowej Ekstraklasie 2021

Bilard (fot. mat. prasowe)
Tczew - Kosmopell Arkadia Tczew piąta w Bilardowej Ekstraklasie 2021

zobacz galerię zdjęć: 1
Sezon 2021 dla zespołu Kosmopell Arkadia Tczew nie rozpoczął się dobrze. Cztery z rzędu porażki uplasowały tczewian w dolnym rejonie tabeli. Kiedy padł czas na odrabianie strat trafiliśmy na rywala sprzed roku o brązowy medal Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Arkadia ponownie okazała się lepsza ale tym razem w bardzo wyraźnym rozmiarze 14:6. Zachęceni bardzo dobrym wynikiem z tomaszowianami do ostatniego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy przystąpiliśmy naładowani chęcią kolejnych zwycięstw.

Trzeci zjazd rozpoczął się dla Kosmopell Arkadii jak się okazało najważniejszym meczem w całych rozgrywkach. Przeciwnikiem był wyjątkowo skoncentrowany TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz. Po tragicznej pierwszej sesji 0:5 tczewianie przystąpili do odrabiania strat. Nie z takich opresji się wychodziło. Kibice naszej drużyny pamiętają zeszłoroczne dwa "powroty" Arkadii i odrobienie nawet ośmiu punktów. Drugą sesję wygrywamy 10:3 ale nerwówka trwała do ostatniej partii. Ostatecznie zwycięstwo 14:13 dzięki któremu zapewniliśmy sobie utrzymanie w Bilardowej Ekstraklasie na sezon 2022. Ostatni mecz to była walka o prymat na Pomorzu. Przeciwnikiem był Green Club Gdańsk. Który w starciu z nami do utrzymania się potrzebował ośmiu wygranych partii. Kosmopell Arkadia Tczew pokonała rywala 14:11 i ostatecznie zajęła wysokie piąte miejsce w Bilardowej Ekstraklasie. A na dodatek potwierdziła, iż jest najlepszym zespołem na Pomorzu.

W tym sezonie o tytuł Mistrza Polski powalczą Nosan Kielce i Akademia Bilardowa Rokietnica. O brązowy medal zmierzą się Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka i Baribal Zagłębie Lubin. Z najwyższej klasy rozgrywkowej spadają do I ligi Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki ( to sensacja ! ) i TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz.

Po wielkim sukcesie w 2020 roku na 15-lecie klubu Arkadia czyli brązowym medalu w tym roku piąte miejsce potwierdziło przynależność zespołu Kosmopell Arkadia do czołówki w Polsce. Największe podziękowania na ręce samych zawodników: Cezary Antczak, Kacper Konkel, Kamil Sząszor i Mateusz Sząszor. Dziękujemy też sponsorowi Kosmopell Twoja Czysta Energia, Miasto Tczew oraz wszystkim kibicom, którzy trzymali za nas kciuki.
Drukuj
Prześlij dalej