Posypało medalami najmłodszych pływaków

Basen (fot. tcz.pl)
21 marca br. W Słupsku odbyły się zawody Ligi Województwa Pomorskiego Dzieci - I runda. Nasz UKS 2 Tczew jechał mocno uzbrojony i trenerzy liczyli na dobre wyniki swoich najmłodszych pływaków.

W pierwszej konkurencji na 50 m stylem motylkowym wśród dziewcząt 11-to letnich Emilia Pawełek była IX a Lidia Paszek X. Należy zaznaczyć, że są to bardzo dobre wyniki gdyż na tym etapie najmłodsi pływacy dopiero zaczynają się uczyć tego stylu. Wśród chłopców w tej konkurencji III miejsce i brązowy medal zdobył Oliwier Murawski a VII był Artur Bąk. Chłopcy pokazali prawdziwy pazur walcząc do samego końca.

Kolejną konkurencją było 50 m stylem dowolnym 10-latków. Tu swoją dobrą dyspozycję zaznaczył Jeremi Koszałka choć zajął IX miejsce. Wszyscy czekali na kolejną konkurencję - 100 m stylem grzbietowym 11-latków. Wszystkie dziewczęta popłynęły bardzo dobrze bijąc swoje rekordy życiowe. Maja Głomska i Klaudia Głomska zajęły odpowiednio II i III miejsce zdobywając srebrny i brązowy medal. Jeszcze nie opadły emocje a tu Miłosz Miklis zajął II miejsce i zdobył srebrny medal w tej samej konkurencji. Należy dodać, że bardzo dobre występy zanotowali Wicher Dawid VII miejsce i Paweł Tocewicz IX miejsce.

Po przerwie do zmagań ruszyli 10-latkowie. Na dystansie 50 m stylem klasycznym (czyli popularną żabką) Alan Grabowski był IX a Jeremi Koszałka X. Kolejny start to 200 m stylem dowolnym i znowu siostry Głomskie. Tym razem Maja była III i zdobyła brązowy medal a Klaudia była V. Wśród chłopców natomiast Miłosz Miklis zajął IV miejsce a Oliwier Murawski VI miejsce.

Na koniec pozostały jeszcze zmagania sztafet na dystanie 4x50 m stylem dowolnym. Dziewczęta w składzie Nikola Śliwińska, Emilia Pawełek, Klaudia Głomska i Maja Głomska finiszowały na III miejscu zdobywając brązowe medale. Chłopcy natomiast w składzie Dawid Wicher , Artur Bąk, Oliwier Murawski i Miłosz Miklis zajęli II miejsce i zdobyli srebrne medale.

Całe zawody należy uznać za bardzo udane. Nasz klub z łączną punktacją 215 zajmuje aktualnie IV miejsce. Czekamy na drugą rundę gdzie wszystko może jeszcze się zmienić.

Dodajmy, że najlepszymi zgodnie z punktacją FINA w naszym klubie byli: Głomska Maja 580, Głomska Klaudia 521, Miklis Miłosz 406 i Oliwier Murawski 378.

Gratulujemy wszystkim najmłodszym pływakom i życzymy dalszych sukcesów.