Zapowiedź meczu ze Spartą Oborniki | POMAGAMY ZWIERZAKOM!


odbyło się
15
12.2018, 16:00
Sobota
Tczew - Zapowiedź meczu ze Spartą Oborniki | POMAGAMY ZWIERZAKOM!
W sobotę 15. grudnia o godzinie 16:00 zawodniczki Sambora domowym spotkaniem z obornicką Spartą zakończą tegoroczne zmagania w grupie A pierwszej ligi.

Drużyna z Obornik Wielkopolskich w tych rozgrywkach jest beniaminkiem, powróciła do 1. ligi po rocznej przerwie spowodowanej nie spadkiem, lecz wycofaniem klubu i zaczęciem "od zera", czyli od 2. ligi, którą oborniczanki w cuglach wygrały. W ostatniej kolejce bieżącego sezonu Sparta przegrała wysoko w Kwidzynie, lecz wcześniej, dosyć niespodziewanie, pokonała faworyzowany KS AP Poznań 31:26. Główną "armatą" drużyny z Wielkopolski jest liderka klasyfikacji strzelczyń, Joanna Gładecka, która w dziesięciu meczach aż 71 razy trafiała do siatki rywalek.

Samborzanki obecnie są zdecydowanie na fali wznoszącej, wygrywając ostatnio 6 meczów z rzędu. Zwycięstwo w ostatnim tegorocznym meczu pozwoliłoby z jeszcze większym optymizmem patrzeć na kolejną rundę. Kto wie, może nawet przyjdzie Samborzankom objąć pozycję lidera, a do tego potrzebna jest strata punktów przez MKS PR Gniezno, które w niedzielę 16.12 rozegra u siebie trudne spotkanie derbowe z Poznaniem. Lecz przede wszystkim potrzebna jest nasza wygrana, a o to już postarają się zawodniczki, które z całą pewnością nie zlekceważą rywala, mającego w składzie także zawodniczki z doświadczeniem superligowym. Swoje pierwsze spotkanie w barwach naszej drużyny rozegra obrotowa, 20-letnia Marta Śliwińska, która w barwach wycofanego z Superligi GTPR-u Gdynia występowała w Lidze Mistrzyń oraz Pucharze EHF. Liczymy na jej mocne wejście do drużyny!


Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Nasz Klub Kibica będzie zbierał przy wejściu na halę środki na rzecz schroniska dla zwierząt w Tczewie. Zwierzakom znacznie lepiej będzie z pomocą człowieka. Liczy się każda złotówka wrzucona do puszki - serdecznie zachęcamy do pomocy!

Drukuj
Prześlij dalej