Słownik kociewski (fot. nadesłane do redakcji)
odbyło się
02
07.2010
Piątek

Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie zaprasza na promocję Popularnego słownika kociewskiego pod red. Marii Pająkowskiej-Kensik, która odbędzie się w najbliższy piątek, 2 lipca, o godz. 17:30 w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły przy ul. 30 Stycznia nr 4 w Tczewie.
"Popularny słownik kociewski - co o kulturze i przyrodzie regionu warto, a nawet trzeba wiedzieć" zawiera 2700 haseł związanych z kulturą, historią, przyrodą Kociewia, które zostały wzbogacone rycinami i kolorowymi zdjęciami. Poza sprawami językowymi opisana w nim został także przyroda Kociewia oraz załączona płytka CD z wypowiedziami w gwarze kociewskiej.
Serdecznie zapraszamy!
Jednocześnie zapraszamy do rejestrowania się do udziału (i uczestnictwa) w części starogardzkiej IV Kongresu Kociewskiego, która odbędzie się w sobotę 3 lipca w stolicy Kociewia. Szczegóły: https://www.kongres.kociewie.eu/index.php?tab=form.
"Popularny słownik kociewski - co o kulturze i przyrodzie regionu warto, a nawet trzeba wiedzieć" zawiera 2700 haseł związanych z kulturą, historią, przyrodą Kociewia, które zostały wzbogacone rycinami i kolorowymi zdjęciami. Poza sprawami językowymi opisana w nim został także przyroda Kociewia oraz załączona płytka CD z wypowiedziami w gwarze kociewskiej.
Serdecznie zapraszamy!
Jednocześnie zapraszamy do rejestrowania się do udziału (i uczestnictwa) w części starogardzkiej IV Kongresu Kociewskiego, która odbędzie się w sobotę 3 lipca w stolicy Kociewia. Szczegóły: https://www.kongres.kociewie.eu/index.php?tab=form.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.































Komentarze (2)
dodaj komentarz
Patriot_gość
02.07.2010, 09:59
Najważniejsze słowo
Mówi sie - ,,jo'' a nie - ,,tak'' na Kociewiu.
hmm_gość
02.07.2010, 22:43
hm
Tak samo jak mówi się "se" a nie "sobie" ? :D