Dziewięćdziesięcioletnia mieszkanka Tczewa upadła podczas spaceru nad Wisłą i uznała urazu głowy. Na szczęście w porę do staruszki dotarli strażnicy miejscy.
We wtorek, 24 lipca, patrol Straży Miejskiej udzielił pomocy przedmedycznej starszej pani przebywającej na Bulwarze Nadwiślańskim.
Po około 15 minutach poszkodowaną zajęli się ratownicy medyczni, którzy którzy zabrali ją do szpitala.
We wtorek, 24 lipca, patrol Straży Miejskiej udzielił pomocy przedmedycznej starszej pani przebywającej na Bulwarze Nadwiślańskim.
Pieszy patrol Straży Miejskiej pełnił tego dnia służbę w rejonie Bulwaru Nadwiślańskiego. Ok. godz. 15.45 otrzymał informację od dyżurnego, aby udać się w okolice placu zabaw, gdzie na chodniku przewróciła się starsza osoba. Na miejscu zastano panią w wieku 90 lat, która w wyniku upadku doznała urazu głowy. Natychmiast udzielono poszkodowanej pomocy przedmedycznej - do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Strażnicy skorzystali z torby medycznej, w która wyposażone są samochody straży miejskiej. Starszej pani założono bandaż celem zatamowania krwawienia. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta.
Po około 15 minutach poszkodowaną zajęli się ratownicy medyczni, którzy którzy zabrali ją do szpitala.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be3306-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa07-640360.webp)

















Komentarze (16)
dodaj komentarz
yhy_gość_gość_gość
25.07.2018, 15:07
skandal
W 15 min. dojadę swoim nieuprzywilejowanym samochodem z ul. 1 Maja (gdzie stacjonują karetki) na Górki. Ten sam czas zajmuje karetce (pojazdowi uprzywilejowanemu) przejazd na bulwar, który jest na wyciągniecie ręki. Szybciej by tam chyba dobiegli.
xcgnf_gość
25.07.2018, 15:40
Nie wiesz gdzie w tym czasie była karetka, więc przestań siać ferment, jak 90% społeczeństwa.
qq_gość
25.07.2018, 15:41
Równie dobrze panowie z SM mogli swoje m podjechać z poszkodowaną. Skoro wyrżnęła na chodniku i miała uraz głowy i wiek robi swoje to nie powinni czekać tylko sami są pojazdem uprzywilejowanym i czym prędzej że staruszką do szpitala. Takie moje zdanie.
pan janek_gość_gość
25.07.2018, 16:09
qq
przepisy nie zezwalają na przewóz osób poszkodowanych/chorych itp. pojazdami takimi jak radiowóz - gdyby w czasie transportu tej pani coś się stało automatycznie sprawa by się zajął prokurator... od transportu takich osób jest właśnie karetka.... nie zaszkodzi troszkę poczytać a potem dopiero coś wypisywać....
lasek_gość
25.07.2018, 16:41
pomoc przedmedyczna
"przepisy nie zezwalają na przewóz osób poszkodowanych/chorych itp. pojazdami takimi jak radiowóz - gdyby w czasie transportu tej pani coś się stało automatycznie sprawa by się zajął prokurator... od transportu takich osób jest właśnie karetka.... nie zaszkodzi troszkę poczytać a potem dopiero coś wypisywać...."
jak każda inna pomoc ma polegać na wzywaniu przepisowej służby to pożar też powinien poczekać na dojazd jednostki gaśniczej a policjant po służbie też najpierw założyć uniform i lekarz uzyskać limit nadgodzin i przepisowo stwierdzić zgon
kik_gość
25.07.2018, 16:55
Starsze osoby mają osteoporozę która zwiększa łamliwość kości, równie dobrze po takim urazie Pani mogła mieć złamanie kości czaszki z przemieszczeniem, uszkodzone kręgi szyjne czy pękniętą główkę kości udowej. Przewóz takich osób MUSI odbywać się w sposób profesjonalny nie pogłębiający urazów.
Kysel _gość_gość
25.07.2018, 21:35
Twoja wypowiedź jest z rzędu tych - nie wiem, że nic nie wiem. Dla jasności, nie można przewozić samemu osoby poszkodowanej, poza szczególnymi wyjątkami. Pomyśl co by się stało, gdyby w czasie transportu doszło do zatrzymania akcji serca, lub krwotoku. A zainteresowanych odsyłam do tnij.tcz.pl/?u=c85c75
I tyle w temacie
Tjhgh_gość
25.07.2018, 22:28
Czy ty jesteś normalny??? W ogóle napisz to po polsku bo nie wiadomo o co Ci chodzi....
rew_gość
25.07.2018, 19:17
iuy
to byl cud
gosc_gość
25.07.2018, 19:47
?
To w Tczewie naprawdę już nic ciekawszego się nie dzieje ?
maLINA_gość
25.07.2018, 19:59
Przecież trzeba jakoś uwiarygadniać sens istnienia SM.
Gościu_gość_gość
25.07.2018, 23:32
SM
Jeśli w Tczewie SM udzieliła pomocy, to cały świat powinien o tym wiedzieć. Wykroczyli poza barierę swoich moa z pieskiem bez smycżliwości, czyli wypisywanie mandatów za pieska lub parkkowanie. Pomogli, a to już bohaterstwo! Wypowiada się nawet Pani rzecznik, czyli wyczyn. A swoją drogą. co by było, gdyby ta babcia była z pieskiem bez smyczy? Najpierw mandacik, czy pomoc?
Gościu_gość_gość
25.07.2018, 23:35
SM
Dlaczego serwer zniekształca wypowiedzi? Wychodzi bełkot !!!
Tcz_gość
25.07.2018, 22:20
Zapraszam na Jodlowa gdzie ktos sobie otworzyl bar z kebabem i halasuja sobie do poznych godzin nocnych jakby Bogami byli. A ludzie musza zamykac okna aby moc sobie pospac trochę ... To między innymi w Tczewie sie dzieje...na suchotach duzo sie dzieje...
Andrzej _gość
26.07.2018, 21:06
To prawda syf nie zly się zrobil na Jodlowej przez tych którzy to prowadzą i mają zupełnie ludzi gdzieś, zero szacunku, do 2-3 h w nocy halasuja chamsko!!!
Młody_gość
26.07.2018, 08:53
Pieszy czy nie pieszy :)
Pieszy patrol Straży Miejskiej.....Strażnicy skorzystali z torby medycznej, w która wyposażone są samochody straży miejskiej..... To był to pieszy patrol czy jednak nie ?? Brawo dla nich za reakcję ale to ich praca.