Koperty życia dla tczewskich seniorów

Tczewianie mogą odbierać tzw. "koperty życia". W siedzibie Forum Inicjatyw Społecznych przy Łaziennej 5 czeka 1000 takich kopert. Pierwsze zostały rozdane w ratuszu w ramach obchodów międzynarodowego dnia osób starszych. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. W Wielkiej Brytanii karta życia stosowana jest również w samochodach. Dotyczy to przede wszystkim kierowców zawodowych.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 3
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  19.10.2016, 22:37

  w kopertach daje się łapówki

  no ale nie wyjdzie bo idzie nowe

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx6 
 • +1

  _gość

  19.10.2016, 22:54

  Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby zespół Ratownictwa Medycznego zaglądał komuś do lodówki. Lepszym pomysłem byłoby położenie przy telewizorze dokumentacji medycznej.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • -1

  s_gość

  20.10.2016, 11:25

  lodówka jest w prawie każdym mieszkaniu, telewizor niekoniecznie. Jęsli ratownik widzi na lodówce naklejke to do niej zajrzy, akcja jest znana ratownikom więc nie ma problemu. Dla Ciebie lepiej położyć przed telewizorem, dla kogoś pod doniczką z kwiatkami a dla innych na półce w przedpokoju. W takich sytuacjach ratownicy traciliby niepotrzebnie czas żeby sprawdzić gdzie ktoś schował kopertę życia... poza tym wątpie żeby koperta leżała przy telewizorze cały czas, za tydzień zmieniłaby być może miejsce na stos z gazetami z programem telewizyjnym,a wtedy to już przydałby się pies ratowniczy żeby ją wywęszyć.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • +2

  _gość

  20.10.2016, 03:42

  jaka beka koperte chowac heh moze tam jeszcze pincet zeta wlozyc?

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.