Dzień Tczewa 2014

Za nami Dzień Tczewa 2014. Święto stało się okazją do wręczenia ważnych odznaczeń. Przyznano dwa tytuły Tczewianin Roku - dla żeglarza i organizatora wyprawy na Arktykę - Macieja Sodkiewicza i Andrzeja Netkowskiego - propagatora życia w trzeźwości, który w ub. przepłynął kajakiem całą Wisłę, zaś Jan Szymała za swój wkład w rozwój tczewskiego harcerstwa odebrał medal - Pro Domo Trsoviensi. Nadano także wyróżnienia - Pierścień Mechtyldy. Wyróżnienia odebrali - Katarzyna Sturmowska (Pinczyn) - w kategorii literatura, Jadwiga Mielke, dyr. Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie - w kategorii regionalizm, prof. Tadeusz Linkner (Kościerzyna) - w kategorii literatura, Bogdan Wiśniewski, dyr Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie - w kategorii publicystyka. Wyróżnienie w kategorii literatura otrzymał także Edward Zimmermann z Gdyni (wyróżnienie z ub. roku). Prezydent wyróżnił też Areszt Śledczy w Starogardzie, za pomoc w utrzymaniu porządku na terenie Tczewa (więźniowie pomagają sprzątać) i Józefa Golickiego za wkład w działania kulturalne. Więcej na ten temat wkrótce w naszym dziale Telewizja Internetowa.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 4.57
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  zyga_gość

  30.01.2014, 18:20

  te literówy zmieńta

  bez komentarza

  Odpowiedz
  IP: 77.255.xx3.xx9 
 • +3

  jooo_gość

  30.01.2014, 20:37

  święty i nie pijący tak bym to nazwał

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx6 
 • +1

  _gość

  30.01.2014, 22:43

  Brawo Panie Andrzeju!!!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx5.xx9 
 • gosc_gość

  31.01.2014, 01:31

  nagroda

  Gratulacje Andrzej bylismy w jednej klasie w podstawowce ciesze sie niezmiernie ciekawe kto jeszcze Cie pozdrowi z tej klasy b

  Odpowiedz
  IP: 201.33.xx0.xx1 
 • +2

  mieszkaniec_gość

  31.01.2014, 05:46

  Najpierw dali tytuły sami sobie,politykom a potem porozdawali ty okolicznym proboszczom a teraz widzę jak tczewianinem roku zostaje ktoś samotnie w kajaczku przepłynął Wisłę a do tego pomaga innym i drugi który walcząc z oceanami dopływa na kraj świata.....i chyba żaden z nich niech chce być radnym naczelnikiem ani innym " ważnym obywatelem" oj rozmarzyłem się czyżby ten świat normalniał czy mi się tylko wydaje....

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx7 
 • lili_gość

  31.01.2014, 12:41

  e tam

  Józek czy Ludwik ciągle ta sama gwardia...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx5 
 • +1

  mainstreamowy_gość

  31.01.2014, 15:51

  Zenon Zmyłer

  Jeśli chodzi o nagrody dla aktywistów i działaczy różnych dziedzin z Tczewa - lub dla niego tworzących - to jak najbardziej im się one należą. Poza tym nikt nie zasłużył tu na jakiekolwiek uznanie z oczywistych powodów, o których mogliby powiedzieć najzwyklejsi mieszkańcy naszego miasta którzy dalecy są od tzw. bujania w obłokach i muszą twardo stąpać po ziemi. Im nie trzeba tłumaczyć, że nasz dzień codzienny to nie bajka i że dodatki do naszego otoczenia nie uzdrowią naszego życia i nie stworzą faktycznych podstaw do mądrego planowania swych życiowych perspektyw. Ten temat jest oceanem - nie miejsce by go tu próbować przybliżać. POlitycy obecnych układów bardzo się WSPIERAJĄ i kadzą w rozmaity i gęsty sposób w każdej okoliczności - również uroczysta sesja obfitowała w te KLIMATY ! Moją uwagę zwróciło i to, że PRZYPADKOWO dla propagandowych zagrywek posłużono się przybyłymi z ościennych miast urzędnikami - którzy...- chwalili w KOMPETENTNY I ZASŁUŻONY sposób - włodarzy obecnych, naszych wspaniałych ! To istna zgroza - i robi się od tego niedobrze ! Mam nadzieję, że ludziska w końcu zaczną się interesować tym - kogo mają zamiar wybrać jako swych przedstawicieli we władzach - i zaczną w końcu chodzić na wybory - zamiast potem PLUĆ SOBIE W BRODĘ !

  Odpowiedz
  IP: 74.63.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.