Fyrtel Marzeń - wernisaż wystawy

Ciekawe miejsce pojawi się zimą na mapie Tczewa - chodzi o kobieciarnię - to tu - w kamienicy na rogu Lecha i Strzeleckiej panie będą mogły spotykać się, by realizować swoje pasje i stawiać na własny rozwój. Lokal czeka teraz na gruntowny remont - ale już ruszyły pierwsze działania związane z tą inicjatywą. Właśnie powstała wystawa fotografii prezentującej mieszkańców Fyrtla. Zdjęcia można było oglądać w tczewskiej Fabryce Sztuk. Zaprezentowanych zostało 100 ujęć opowiadających o 50 osobach w różnym wieku.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 3.5
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • -4

  kik_gość

  19.11.2017, 11:50

  Jeszcze raz! W polskim i unijnym prawie zakazana jest segregacja ze względu na wiek, płeć, narodowość, przynależność etniczną, wyznawaną religie, orientację seksualną. Także cała ta Kobieciarnia jest całkowicie sprzeczna z prawem. Oczywiście wszelkim urzędnikom to wisi bo sprawa dotyczy lewicowych kobiet, gdyby się okazało, że swój klub chcą zakładać biali heteroseksualni mężczyźni do tego katolicy OOO to już zupełnie inna bajka. Wrzask oburzenia niósł by się wszerz i wzdłuż. taka jest psia ich mac równość wobec prawa i zaangażowanie w egzekwowanie prawa. Orwell góra w końcu wiadomo, że wszystkie są równe ale świnie jednak są równiejsze. (Nieoczytanym wyjaśnię, że świnie są bohaterami Folwarku Zwierzęcego, tak an wszelki wypadek, żeby się zapowietrzali nieczytający nadinterpretatorzy)

  Odpowiedz
  IP: 83.12.xx6.xx6 
 • Ashja_gość

  19.11.2017, 16:21

  A kto zabrania przyjść mężczyznom i uczestniczyć w warsztatach typu odkryj w sobie piękno... Na pewno możesz pójść, zostaniesz pięknie wystylizowany i sfotografowany... Tu nie ma żadnej dyskryminacji... miejsce realizuje jakieś założenia i tyle. Do przedszkola też Cię nie przyjmą i co powiesz dyskryminacja ze względu na wiek???!!!

  Cytuj
  IP: 83.25.xx5.xx3 
  -4

  obiektyw_gość

  19.11.2017, 17:04

  Frustrat?

  Poziom frustracji chyba sięga zenitu w Twoim wcieleniu, więc zapal fajkę pokoju i nie bierz udziału w życiu publicznym. Będzie to z pewnością korzyść dla wszystkich :)

  Cytuj
  IP: 84.38.xx0.xx7 
  +1

  Kasia_gość

  19.11.2017, 20:09

  kik ma racje to wszystko sa podwójne standardy, kobiety, homoseksualiści i imigranci im wolno wszystko, bo inaczej wrzask, ze seksizm, homofobia, rasizm. A goowno prawda. prawo powinno być jednakowe dla wszystkich. Do szały doprowadza mnie to całe pitolenie o parytetach. Wolicie by leczył was lekarz, który jest fachowcem czy taki z parytetów, bo musza przyjać 50% kobiet, 15% homoseksualistów i 5% imigrantów? Bo ja wolę by przyjmowali najlepszych. parytety to wymysł biernych i miernych. Talent i umiejętności nie potrzebują parytetów. te panie tutaj łamią prawo twierdząc,z ę ich miejsce jest tylko dla kobiet. mówią to wprost i jest ok, jakby było tylko dla białych to już byłby cyrk nakółkach. RÓWNOŚĆ w wobec prawa albo jest albo jej nie ma! Tu jej nie ma! I mówię to jako kobieta. A ty Ashja nie kombinuj. Prawo jest jedno i obowiązuje wszystkich. tak to feministki, ale jak można korzystać na byciu kobietą to od razu poglądy im sie odmieniają, jak chorągiewki.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +8

  gość_gość

  19.11.2017, 12:50

  Fyrtel...

  Nowe miejsce na mapie Tczewa jawi się bardzo ciekawą społeczną inicjatywą. Historia małych społeczności lokalnych przeplatana z losem ulic Strzeleckiej i Lecha. Inicjatorki tego przedsięwzięcia to kobiety bardzo ciepłe z dużą dozą empatii. Mieszkańcy przedstawieni na zdjęciach (każdy z nich tworzy odrębną historię) są bardzo przejęci tym wernisażem i nie wahają się tutaj być potwierdzając słuszność tej inicjatywy. Dzieci także przejęte wplecione w tu i teraz. Inicjatorki dla was ta laurka i owacja na stojąco.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx2 
 • +2

  Kasia_gość

  19.11.2017, 20:10

  Brzmisz jak typowa działaczka, która napisała post innej działaczce, rączka rączkę myje, takie kiszenie się we własnym sosie

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -3

  Ashja_gość

  20.11.2017, 04:24

  "kik ma racje to wszystko sa podwójne standardy, kobiety, homoseksualiści i imigranci im wolno wszystko, bo inaczej wrzask, ze seksizm, homofobia, rasizm. A goowno prawda. prawo powinno być jednakowe dla wszystkich. Do szały doprowadza mnie to całe pitolenie o parytetach. Wolicie by leczył was lekarz, który jest fachowcem czy taki z parytetów, bo musza przyjać 50% kobiet, 15% homoseksualistów i 5% imigrantów? Bo ja wolę by przyjmowali najlepszych. parytety to wymysł biernych i miernych. Talent i umiejętności nie potrzebują parytetów. te panie tutaj łamią prawo twierdząc,z ę ich miejsce jest tylko dla kobiet. mówią to wprost i jest ok, jakby było tylko dla białych to już byłby cyrk nakółkach. RÓWNOŚĆ w wobec prawa albo jest albo jej nie ma! Tu jej nie ma! I mówię to jako kobieta. A ty Ashja nie kombinuj. Prawo jest jedno i obowiązuje wszystkich. tak to feministki, ale jak można korzystać na byciu kobietą to od razu poglądy im sie odmieniają, jak chorągiewki."

  Poczytaj Kasiu... Pani Kasiu... o działalności Nudoodpornych, czyli właśnie tych pań, które oskarżasz o łamanie prawa i wtedy się wypowiadaj. Męczysz się wypisując bzdury...

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx3 
 • +6

  ka_gość

  20.11.2017, 08:51

  tragedia

  Tragedią jest to, że Ty nawet nie wiesz, o co chodzi @kik i @Kasia.

  Cytuj
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • +4

  WTF_gość

  20.11.2017, 12:23

  skąd w ludziach tyle nienawiści - żyj i daj żyć innym - tak jak chcą, w grupach, klubach na jakie mają ochotę. kogo krzywdzą kobiety, które chcą spotkać się w klubie, spędzić miło czas ??!!

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx0 
 • -2

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  20.11.2017, 16:00

  "a'la long"

  Jakaś Nowa sekta w Tczewie powstała ? :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.