Sobótki Tczewskie

Za nami Sobótki Tczewskie. Organizator - Centrum Kultury i Sztuki - po latach wrócił do takiej formuły imprezy, zastępując nią Dni Ziemi Tczewskiej. Piątkowy wieczór dedykowany był koncertom. Najpierw na scenie pojawił się Jamal, który zagrał dla tczewian swoje największe przeboje. Prawdziwy wulkan scenicznej energii to z kolei występ grupy Łąki Łan. Muzycy wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą. Sobota - to był dzień, kiedy przypominaliśmy sobie o ludowych korzeniach i tradycjach przesilenia letniego. Nie zabrakło orkiestrowego brzmienia i występów. Atrakcją wieczoru był m. in. koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Frantówka" oraz Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej "Torpeda". Zobaczyliśmy też porywający występ Zespołu Pieśni i Tańca Floty Bałtyckiej z Kaliningradu. Chór jest jedną z najstarszych wojskowych artystycznych grup w Rosji. Został założony w 1939 r. w Leningradzie. Zespół przejechał z koncertami całą Rosję, a także dał liczne występy za granicą.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 2.88
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • tuńczyk kawałki_gość

  29.06.2017, 06:13

  słowiańsko - międzygalaktyczne łał

  "Muzycy wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje." Serio ???

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx9.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.