Tczewskie obchody powstania Solidarności

W piątek odbyły się tczewskie uroczystości upamiętniające 39 rocznicę powstania NSZZ "Solidarność". Obchody rozpoczęły się mszą święta za ojczyznę w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył ks. proboszcz Adam Gadomski, a kazanie wygłosił kapelan tczewskiej Solidarności - ks. Stanisław Cieniewicz. Dalsza część uroczystości miała miejsce przed pomnikiem Solidarności w Parku Mikołaja Kopernika, gdzie przemawiali Krzysztof Dośla - Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarności i Roman Bojanowski - działacz solidarnościowy uczestnik strajku PKS Tczew w sierpniu 1980 roku. Natomiast ks. Stanisław Cieniewicz odmówił modlitwę i udzielił błogosławieństwa. Ostatni etap obchodów odbył się na dziedzińcu Fabryki Sztuk, gdzie odbył się koncert Przemka Radziszewskiego - laureata "Voice of Poland". Uczestnicy koncertu usłyszeli piosenki z repertuaru m.in. zespołu "Perfect".
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 5
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Ujyan_gość

  01.09.2019, 13:47

  UJ tam z solidarnością

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx7 
 • jan_gość_gość_gość_gość_gość

  01.09.2019, 16:13

  zrzutka .....

  Szanowni mieszkańcy Tczewa zróbmy zrzutkę na nowy dopasowany garnitur dla byłego i może przyszłego POsła :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx3 
 • +2

  _gośćbyły Solidaruch _gość

  02.09.2019, 12:56

  ...do przewidzenia...

  Skromna frekwencja na tych uroczystościach nie spowodowana jest oczywistymi prawami natury, ale wciskaniem na siłę religijnych hokus pokus oraz zwykłym poczuciem przyzwoitości. Nikt, potrafiący zdobyć się na refleksję i trzeźwy ogląd sytuacji w kraju nie weźmie udziału w czymś takim. Nie mniej jednak jestem wdzięczny za zamieszczoną galerię zdjęć. Dzięki niej liczne grono moich znajomych uszczupli się o 2 osoby. Niech im proboszczowie, tudzież "Solidarność" pomagają załatwiać sprawy urzędowe, jak i medyczne. Na pewno spotkają się z wielką pomocą oraz wsparciem!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx6 
 • +1

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  03.09.2019, 01:40

  Mieszane uczucia !!

  Czy to jeszcze Solidarność ?! Czy w ogóle ona istniała ????! Wspaniałą wartością być Człowiekiem !!!! Podłością być zakłamanym !!!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.