Jak zaczyna się historia osiedla Garnuszewskiego? Przybliży to wystawa [FOTO]

Jest 1970 rok. Na skarpie przy ul. Wyzwolenia zostają zbudowane trzy budynki 11-kondygnacyjne. Tak zaczyna się historia osiedla Garnuszewskiego, nazwanego na cześć pierwszego dyrektora i faktycznego organizatora Szkoły Morskiej w Tczewie. Powstanie i rozwój tej dzielnicy przybliża najnowsza ekspozycja Fabryki Sztuk, która została otwarta 20 czerwca o godz. 12.00 w alejce przy iglicy, u zbiegu ul. Gdańskiej i Alei Zwycięstwa. Poszczególne bloki tematyczne wystawy dotyczą rozbudowy osiedla, powstania węzła komunikacyjnego i ośrodków przemysłowych, rozwoju szkolnictwa. Na uwagę zasługują zarówno archiwalne zdjęcia, jak i te lotnicze, wykonane współcześnie. Wystawa "Od Nowego Miasta... do Osiedla Garnuszewskiego" jest piątą ekspozycją przybliżającą historię tczewskich ulic/osiedli.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 5
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  qq_gość

  21.06.2018, 06:36

  Jak ZACZĘŁA lub ZACZYNAŁA się. Bo to osiedle już jest pół wieku. Redaktorki

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx3 
 • +13

  Tcz_gość

  21.06.2018, 08:16

  Plac zabaw

  Chciałbym zwrócić uwagę na plac zabaw oraz boisk pomiędzy Saperską a J.Narodu. Z uwagi na rozpoczynające się niebawem wakacje , pragnę zwrócić uwagę Wszystkim opiekunom dzieci , aby zainteresowały się odrobinkę zachowaniem swoich podopiecznych. Notoryczne rzucanie szklanych butelek na ścieżkę rowerową i zaśmiecanie opakowaniami od różnorodnych smakołyków. Nie jestem Starym Ramolem co chodzi i się czepia , jednak jak obserwuję zachowania niektórych pociech zaczynam się zastanawiać , czy w domu również rzucają butelką o ścianę kiedy skończy się ich zawartość ? Proszę również o niekomentowanie mojego apelu w sposób prześmiewczy oraz wulgarny. Poprostu są rodziny , z maluskimi dzieciaczkami i strach pomyśleć o zagrożeniu skaleczenia lub co gorsze jakiejś innej tragedi. Mój wpis jest tylko po to , aby również moje dziecko było bezpieczne i wracało do domu całe i zdrowe. To jest plac zabaw , a nie plac przetrwania. Miłego dnia.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx3 
 • +4

  Tczew_gość

  21.06.2018, 09:07

  Wspomien Czas

  Gdyby można było się przenieść w czasie chociaż na chwilę,pozdrowienia dla czytelników.

  Odpowiedz
  IP: 188.66.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.