Remont Gdańskiej. W najbliższych dniach zmiana organizacji ruchu

Firma Strabag skończyła prace na ulicy Gdańskiej i Jedności Narodu. Przed majówką wróciła możliwość jazdy w dwóch kierunkach na odcinku od skrzyżowania z aleją Solidarności do Netto.
Ruszyły też już prace na kolejnym etapie - a to oznacza, że wkrótce kierowcy mogą spodziewać się kolejnych zmian w organizacji ruchu: Najtrudniejszym logistycznie etapem będą prace prowadzone w obrębie samego skrzyżowania - to czeka nas za około 2 miesiące. Pierwotnie kierowcy mieli skorzystać z remontowanego przez Strabag odcinka już na początku listopada ub. roku. Firma tłumaczyła, że terminu nie udało się dotrzymać m. in. z powodu nieinwentaryzowanych sieci, na które natrafiły ekipy oraz wyjątkowego deszczowego lata, co opóźniało prowadzenie prac ziemnych. Wszystko wskazuje na to, że sprawa trafi do sądu, który będzie rozpatrywał kwestię kar umownych. Na razie ratusz zdecydował o nieprzekazywaniu wykonawcy ostatnich płatności.
Odcinek, który obecnie jest przebudowywany, liczy ok. 280 m - do skrzyżowania z ul. Pomorską i al. Zwycięstwa. Koszt inwestycji, wynikający z przetargu, to ponad 7 581 642,50 zł. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc. Termin wykonania zadania to 1 października br. Wykonawca zaoferował okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8180 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 231 945 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  Blade_gość

  11.05.2018, 11:35

  .

  A gdzie przecięcie wstęgi i inne atrakcje z powodu ukończenia inwestycji?

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx4 
 • -3

  Czewiak_gość

  11.05.2018, 15:32

  Tylko hejt jest w cenie

  Cytuj
  IP: 185.241.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.