Jak działa monitoring na moście?

Wyrwane deski, niszczona infrastruktura, a nawet zrzucona na dół przenośna toaleta służąca pracownikom remontowanej wieżyczki - takie obrazki można było zaobserwować na moście tczewskim. Postanowiliśmy sprawdzić, jak działa zamontowany tam monitoring. Monitoring działa na moście od początku roku. Zamontowano tam dwie obrotowe kamery z możliwością zbliżania i oddalania obrazu. Ponad kilometrowy obiekt jest przez całą dobę obserwowany w tczewskim Starostwie Powiatowym, a obraz rejestrowany. Na montaż systemu monitoringu zabezpieczono ok. 25 tys. zł. Więcej w materiale TV Tczew.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.06
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9180 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 238 532 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (14)
dodaj komentarz

 • -2

  _gość

  20.08.2012, 10:03

  działa, nie działa - najważniejsze, że most będą remontować. jeśli rząd dotrzyma słowa, to chyba nowaka zacałuję

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -1

  Jogi_gość

  20.08.2012, 13:02

  Ile razy można dać się nabierać?

  No i tak to się kręci - rząd obiecuje co tylko lemingi sobie rzyczą, a te się cieszą jak głupie i nawet całować chcą. Nie ważne czy spełnia obietnice, ważne że obiecuje. Jak do tej pory Tuski nie wywiązały się z żadnej obietnicy - skąd więc ten entuzjazm i zaufanie? Ja mam wiele obaw że to kolejne polityczne bajdurzenie.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx5.xx6 
 • Antonio_gość

  20.08.2012, 10:50

  25 tysięcy wyrzucone na marne

  Rozebrać most i będzie po kłopocie. A tak to wciąż się do niego dokłada. To nie żaden zabytek tylko złom. Nikogo oprócz Tczewiaków nie interesuje ta sterta żelastwa.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx8.xx2 
 • +2

  ČČČzzz_gość

  20.08.2012, 16:46

  ČČČzzz

  Mám zájem v idiot, když jsem z České republiky, a každý den se dívám na portál se dozvědět více o vaší krásné mostu

  Cytuj
  IP: 109.197.xx3.xx7 
 • -3

  _gość

  20.08.2012, 10:51

  'Toaleta służąca pracownikom remontowanej wieżyczki" Gdzie ta pani uczyła się polskiego? Remontowana wieżyczka ma swoich pracowników? Czy wieżyczka zatrudnia ludzi na umowę "śmieciową", czy na stałe? Czy wieżyczka odprowadza w terminie składki na ZUS i w którym banku wieżyczka założyła sobie konto? A jak wieżyczka zarejestrowała działalność gospodarczą? Pojechała autobusem do Urzędu Miejskiego, czy może wieżyczka ma swoje auto, bo dlaczego nie miałaby mieć auta skoro ma swoich pracowników?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +9

  lukee

  20.08.2012, 11:41

  Widać, że na monitoringu coś widać. Chyba tylko nie ma odpowiednich służb, które by się tym zajęły. I w taki oto sposób znaczna kwota pieniędzy została wydana bez większego pożytku - bo dziadostwo jak było tak jest.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +10

  Lavrokh_gość

  20.08.2012, 12:01

  Za 25.000 PLN Dziadostwo Powiatowe dowiedziało się jako pierwsze o zrzuceniu toalety. Łobuzów zapewne nie złapali, ale najważniejsze, że wiedzieli jako pierwsi. Za drugie tyle można by jeszcze kamery pod nowym wiaduktem na Suchostrzygach zamontować. Zrobić dostęp online i każdy Tczewianin mógłby sobie za 5 PLN kałuże pod wiaduktem oglądać. ŻAL.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx9 
 • +3

  _gość

  20.08.2012, 12:10

  Wydano kupę kasy na monitoring, a wandale dalej niszczą i co dalej z tym fantem?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +5

  _gość

  20.08.2012, 13:49

  MONITORING /????????.

  Jeżeli jest monitoring to dlaczego nadal dochodzi do dewastacji .Jestem ciekaw czy zatrzymano wandali którzy wyrzucili z mostu przenośną toaletę. Jeżeli tak to ma działać to ten monitoring jest niepotrzebny.

  Odpowiedz
  IP: 62.148.xx4.xx5 
 • -2

  X_gość

  20.08.2012, 16:10

  PRZEDE WSZYSTKIM, DLACZEGO NIE PRZEKAZUJE SIE INFORMACJI O OSOBACH LAMIACYCH PRAWO O RUCHU DROGOWYM POPRZEZ CHODZENIE PRZEZ MOST. STAROSTWO WINNO PISAC ZAWIAODMIENIE O WYKROCZENIU DO POLICJI (sporzadzenie zawiadomienia to 10 minut - ale to trzeba umiec ....) A NIE ZE LUDZIE PATRZA SIE W KAMERE BEZCZELNIE I CHODZA PRZEZ MOST A JAK KTOS SPADNIE TO ? TO CO ?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • M_gość

  21.08.2012, 00:17

  Spadnie?

  Co do twojego komentarza zeby ktos mialby spasc to musialaby chyba byc niezle pijany. I ciekaw jestem co ty bys zrobil jesli musialbys codziennie wydawac kolo 20 zl zeby dostac sie z lisewa do tczewa. nie wszystkich na to stac. Takze takie komentarze mozesz sobie darowac.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx7.xx7 
 • pełzaczek_gość

  20.08.2012, 16:12

  nie upilnujesz

  Mnie wydaje się, że fakt uchodzenia wielu rzeczy dziejących się na tym naszym unikatowym zabytku, wynika również i stąd, iż planowo przymyka się urzędowe oczy na to iż po moście w dalszym ciągu przemieszczają się ludzie i pojazdy jednośladowe. Od dawna znaki drogowe oficjalnie zakazują jakiegokolwiek ruchu na moście, z wyjątkiem służb i osób do tego specjalnie upoważnionych. To stłumienie czujności wymyślono pewnie na górze po to by wesprzeć mieszkańców zza Wisły w możliwości dotarcia do Tczewa i z powrotem. Jakiś czas temu policja intensywnie kontrolowała ruch na moście, lecz ktoś nakazał to zaprzestać z wymienionych względów zapewne. Jak widać taka POMOC ma działanie obosieczne i potrafi się paskudnie mścić na jej twórcach. Tak generalnie to obecnie zbieramy żniwo wszystkich dotychczasowych zaniedbań. Najbardziej totalnie generalną refleksją jest taka, że w wielu państwach zachodnich sami ludzie zachowaniem swoim i mentalnością społeczną nie stwarzali by takich problemów, jakie u nas stanowią uciążliwość codziennego bytu. Ludzie sądzą, że policjant na każdym rogu ulicy i patrol na każdym skwerze lub w pobliżu mostu rozwiąże problemy z osobnikami, które są zarazą na zdrowej tkance społecznej - niestety tak nie jest ! Jednak wpierw musimy uzdrowić jak najszybciej NOWOCZESNY wymiar sprawiedliwości i zapewnić nieuchronność solidnej kary (np. praca społeczna - nadzorowana). Jeśli tobołki nie będą ostro i za ryja potraktowane - to będziemy sami sobie winni, i w nieskończoność ponosić będziemy nawarstwiające się koszty demolek itd. Prawo unijne nie przystaje do naszej polskiej rzeczywistości, ponieważ mamy jak widać całkiem inną mentalność i całkiem inną psychikę - mamy też niewyobrażalną przestępczość. Szkoda, że politycy nie chcą również wiedzieć i tego. Ludzie odpowiedzialni za nasz los biorą pieniążki, lecz los biega nadal jak bezpański pies - to jest właśnie Polska. Mnie nie dziwią szydercze uśmiechy obcokrajowców. Może pora coś z tym zrobić naprawdę?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • +4

  inter_gość

  20.08.2012, 16:54

  MONITORING.

  Pieniądze na monitoring - SĄ ! Monitoring - JEST ! Wandalizm na moście - JEST ! Zatrzymanych wandali - NIE MA ! Odpowiedzialnych za obserwacje na monitorach - NIE MA ! Ponoszących konsekwencje braku kompetencji w Służbach Miejskich - NIE MA !

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx3 
 • endruas1990_gość

  27.08.2012, 10:40

  dla mnie to WY! jestescie smieszni !!!!!!!!!!Monitoring mostu ! lepiej byscie sie wzieli za naprawe a nie patrzec jak cos sie rozwala !!!!!!!!!!!!!!!!!!poprostu zenada z was !!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.