Stare Miasto. Wyremontowane mieszkania dla regularnie płacących zobowiązania

Zakończył się remont kamieniczki przy ul. Rybackiej 8 - remont przeprowadziło przedsiębiorstwo ECOZET z Kościerzyny. Wartość zadania wyniosła blisko 400 tys. zł. Władze miasta przekonują, że wyremontowane lokale trafią w ręce lokatorów, które regularnie spłacają zobowiązania wobec miasta. Klucze do wyremontowanych lokali odebrały już dwie rodziny, które podkreślały, że to wspaniały świąteczno-mikołajkowy prezent. Budynek przy ulicy Rybackiej jest administrowany przez Zakład Gospodarki Komunalnym Zasobem Mieszkaniowym. Zobowiązania lokatorów wobec zakładu wynoszą około 10 mln zł. Zmiany na starówce cieszą radnego z tego rejonu, który ma nadzieję, że uda się stąd wyprowadzić budownictwo socjalne. Remont kamienicy przy Rybackiej trwał kilka miesięcy. Wykonano m. im. prace rozbiórkowe, nową więźbę dachową wraz z pokryciem dachu i betonowanie stropów. Zostały wykonane też instalacje elektryczne, wod-kan. Przeprowadzono też renowacją elewacji budynku.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 4
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9560 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 470 794 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  salvadore_gość

  12.12.2012, 09:42

  ;)

  Powinni zrobić też remont na ul.Koziej...czyli zacząć eksmisje z tego budynku,bo z tego co wiem polowa nie płaci i dodatkowo niszczy .mienie komunalne i wziaść sie za generalny remont.Zamontować domofony na każdym piętrze,kamery by każdy mógl podgladać przez kablówke..jedyny taki sposób jest skuteczny w miare.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx9 
 • +14

  TAKI SOBIE_gość

  12.12.2012, 09:42

  No i dobrze. Miasto ma wyremontowany budynek, w którym zamieszkają lokatorzy wywiązujący się ze swoich zobowiązań czyli płacący czynsz. Kurka, ale większość z nas ma mieszkania na kredyt, spłąca raty, czynsz wspólnocie i ...ledwo wiąże koniec z końcem. A spróbuj nie zapłacić, wypadek losowy, utrata pracy....zadreczą telefonami, wezwaniami, w konsekwencji -utrata mieszkania. Nikt nam wówczas nie pomoże. Jak to jest ???

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • -2

  LSQ_gość

  12.12.2012, 20:59

  Są równi i równiejsi. Ja muszę się uczyć, zdobywać doświadczenie, zasuwać całe życie na kredyt. Inni dostają za darmo. Na szczęście czasy "darmochy" powoli mijają. Jak sobie pościelisz - tak się wyśpisz..

  Cytuj
  IP: 31.11.xx4.xx3 
 • +7

  zxc_gość

  12.12.2012, 11:07

  ....

  niech miasto pomyśli na zmiana ogrzewania na starym mieście badz podłaczeniem do sieci ciepłowniczej bo te remonty fasad na nic sie zdadzą

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.