Dwa nowe pomniki przyrody na terenie miasta

Decyzją Rady Miejskiej w Tczewie dwa kolejne drzewa zostały uznane za pomniki przyrody - chodzi o dwa kasztanowce. Ten znajdujący się na skwerze przy ul. Ks. Ściegiennego otrzymał imię "Piotr", zaś drzewu znajdującemu się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5, nadano nazwę "Adam". W Tczewie mamy jeszcze pięć pomników przyrody. Są to: dwa buki czerwonolistne i jedna lipa w Parku Miejskim oraz dąb przed Urzędem Miejskim i oliwnik przy ul. Wyszyńskiego. W sumie w Tczewie pomnikami może stać się nawet 30 drzew.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9970 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 905 646 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  Tczewiak_gość

  07.10.2021, 15:11

  Kasztanowce

  A co z kasztanami przy ulicy al. Zwycięstwa? ( obok nowego sądu? Mam pytanie również o kasztany znajdujące się na ulicy Pomorskiej (1 przy wejściu do galerii oraz 2 po drugiej stronie ulicu) mianowicie wyglądają na schorowane (mała liczba liści i kasztanów) czy redakcja mogłaby zglosic sprawę do odpowiednich służb o zbadanie ich stanu?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx7 
 • Orp Żozeł_gość_gość

  08.10.2021, 08:46

  Reszta za rok wszystko po koleji w polski ład gościu z tczewa

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.