Starostwo bardziej przyjazne niepełnosprawnym

W Starostwie Powiatowym w Tczewie pojawiły się nowe oznakowania, które dotyczą osób niepełnosprawnych. To zarówno tabliczki informujących w formie wizualnej i dotykowej oraz stworzona ścieżka prowadząca, z tak zwanymi polami uwagi, która w sposób bezpieczny prowadzi osoby z dysfunkcją narządu wzroku do wydziałów zajmujących się obsługą klientów. Starostwo Powiatowe w Tczewie złożyło też również wniosek o udzielenie grantu na kwotę 100 tys. złotych na zadanie pn. "Dostępny Powiat Tczewski". Urząd planuje m.in. zakup tabletów z dostępem do tłumacza migowego, zakup kolejnych czterech pętli indukcyjnych oraz zakup tzw. tyflomap - map przeznaczonych do czytana za pomocą zmysłu dotyku lub w ograniczonym stopniu wzrokiem, przeznaczonych dla osób niewidomych lub słabowidzących.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 1
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 10300 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
10 289 104 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • xyz_gość

  12.05.2022, 08:28

  xyz

  dopiero ?

  Odpowiedz
  IP: 185.46.xx2.xx1 
 • qq_gość

  16.05.2022, 05:38

  Jak to jest przecież zakład pracy chronionej z główno dowodzącym na czele. To w sensie że oni sami dla siebie to zrobili?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.