Aleja Zwycięstwa. Będą nowe, energooszczędne lampy

Na alei Zwycięstwa pojawi się nowe oświetlenie uliczne. Stare oprawy zostaną wymienione na oświetlenie typu LED, co ma m. in. zapewnić oszczędność w użytkowaniu. Stare oświetlenie jest wymieniane sukcesywnie m. in. podczas remontów ulic. Nowe oprawy pojawiają się w tej miejscach, gdzie występuje wiele punktów oświetleniowych. W ostatnich latach nowe energooszczędne żarówki zyskały lampy na bulwarze. Na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się remont oświetlenia przy al. Zwycięstwa. Początkowo zostanie wymienionych 36 opraw na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Niepodległości. Kolejny odcinek do ul. Gdańskiej zostanie wykonany w kolejnych miesiącach. Koszt inwestycji ponad 46 tys. zł. Planowana oszczędność energii elektrycznej wyniesie ok. 50 proc. - zakładamy, że inwestycja zwróci się w ciągu ok 5 lat.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9710 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 583 005 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +5

  Alex_gość

  07.08.2020, 12:33

  Odnośnie zdjecia ilustracyjnego

  Niech ktos mi powie do czego sa te 2 przejscia dla pieszych jedno przy drugim? Jadąc w niezależnie która strone i mijajac 1 przejscie dla pieszych to chcąc przepuścić pieszego na 2 przejsciu ( zaledwie 30 m obok 1 przejscia ) pojazd zatrzymuje sie na samym środku skrzyżowania przy żabce. To jest absurdalne czy nikt tego nie widzi ? Kto jest za to odpowiedzialny? A teraz rada na przyszłość - MYSLENIE NIE BOLI !

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx2 
 • +2

  latarnik_gość

  08.08.2020, 20:12

  przejścia dla pieszych

  Podobnie jest na ulicy Konarskiego. W cywilizowanych krajach, takie sytuacje są niedopuszczalne, ze względów bezpieczeństwa. Jest to tam, nie do pomyślenia. W Polsce jest to możliwe, a w Tczewie szczególnie. Marcin tu na forum, sprawę dokładnie wyjaśnił, dlaczego tak jest.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • +5

  marcin_gość_gość

  07.08.2020, 13:40

  bo

  to sa inzynierowie po pseudo sudiach

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx3 
 • +3

  latarnik_gość

  07.08.2020, 16:56

  Oświetlenie miasta Tczewa

  Brawo Magistrat! Jest to bardzo mały krok, ale we właściwym kierunku. Jednocześnie jest to duży krok, w kierunku świadomości władz miasta, że koszty oświetlenia Tczewa są bardzo wysokie i, że należy podjąć działania modernizacyjne, w celu znacznego zmniejszenia tych kosztów. Duża część punktów świetlnych, to wyeksploatowane oprawy oświetleniowe z energochłonnymi lampami (źródłami światła) gazowanymi. Oprawy te, należy wymienić na energooszczędne oprawy, z diodami elektroluminescencyjnymi (lampy LED). Uzyskanie całkowitych oszczędności, wymaga działań wielokierunkowych, ale to inny temat, a na początek, od czegoś trzeba zacząć.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • +3

  tgr_gość

  07.08.2020, 20:29

  Gdzieś w tcz widziałem te ledy i całkiem ładnie świeca

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx5.xx4 
 • Pytam_gość

  08.08.2020, 17:48

  Ktoś to czytał zanim wypuścił? Po drugie ile lamp będzie wymienionych? Tzn w przeliczeniu ile kosztuje 1 lampa?

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx9.xx2 
 • observeur_gość

  08.08.2020, 23:05

  Jak rozumiem wymenione lampy będa oswietlac drogę i przejscia dla pieszych? Jesli tak, to szykujcie się wysyp wypadków w tzw. strefach mroku, generowanych przez niedoswietlone przejscia. LED|y co do zasady to swiatło tzw. spolaryzowane, czyli tłumacząc na język polski swiatło ukierunkowane o okreslonym kącie swiecenie i zalezną od danego kąta wydajnoscią i skutecznoscią. Ono nie swieci dookólnie jak lampy gazowe, czyli jesli wymiana ma sie odbywac na zasadzie lampa za lampę, bez ponownego przeliczenia wymaganych odstepów miedzy słupami w przypadku lamp LED to powstaną własnie owe strefy mroku. Jak to sie przekłada na bezpieczenstwo na przejsciu dla pieszych? Mozna znalezc na jutubie. Gratuluję miastu Tczew bezmyslnosci i owczego pędu za oszczednosciami kosztem bezpieczenstwa na drodze.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx2.xx0 
 • +2

  Gosc_gość

  09.08.2020, 11:58

  Istniejący przystanek autobusowy przy rondzie które graniczy z wiaduktem Płażyńskiego Jest niezgodny z przepisami ruchu drogowego takich absurdów pod którymi podpisuje się pan z zuku w Tczewie jest conajmniej 15 proszę sobie przeczytać kodeks ruchu drogowego gdzie i w jakiej odległosci powinien znajdować sie przystanek autobusowy

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.