Kiedy wystartuje system rowerów publicznych MEVO?

Opóźnia się uruchomienie systemu rowerów publicznych. Cały proces jest bardzo skomplikowany. Na wdrożenie systemu roweru MEVO składa się wiele powiązanych elementów: konstrukcja wzorcowego roweru i uruchomienie procesu technologicznego ich produkcji, instalacja 660 stacji postojowych, system IT pozwalający na zarządzanie i wypożyczanie rowerów oraz uruchomienie centrum monitoringu. System Roweru Metropolitalnego jest flagowym i najważniejszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach RPO w Województwie Pomorskim. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu system rowerów publicznych w Europie. W jego skład wejdzie 4080 rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie funkcjonujących na terenie 14 gmin. Mevo będzie oparte o rowery 4 generacji wyposażone w moduły GPS i GSM. Wykonawca za realizację przedmiotu zamówienia otrzyma kwotę 40.272.906,00 zł. Aktualizacja:Kiedy nagrywaliśmy ten materiał - podawana data uruchomienia systemu była jeszcze aktualna. Dzisiaj już wiadomo, że nie jest. We wtorek pojawiły się informacje, świadczące o tym, że na pewno nie skorzystamy z roweru metropolitalnego. Poniżej komunikat w tej sprawie. "Zgodnie z zapisami umowy między Stowarzyszeniem Obszar Metropolitalny Gdańsk - Gdynia - Sopot, a NB Tricity sp. z.o.o, na 2 tygodnie przed uruchomieniem I etapu Systemu, wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia gotowości jego uruchomienia. Na co najmniej 7 dni przed jego uruchomieniem wykonany powinien zostać rozruch testowy Systemu. Do dziś Wykonawca nie zgłosił gotowości, a co za tym idzie nie zostały przeprowadzone testy i odbiory systemu.". Kiedy rower będzie gotowy? Nowej daty na razie nie podano.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8740 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 751 308 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  dick_gość

  04.12.2018, 14:09

  Spokojnie można poczekać do wiosny.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +3

  kik_gość

  04.12.2018, 20:33

  Po wyborach to się opóźnia, zaraz okaże się, ze jest jeszcze droższy

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +6

  mania_gość

  05.12.2018, 09:18

  Jeszcze nie ruszyło, a już wtopa. Jeśli to ma tak działać przez cały czas, to czarno to widzę. Przecież ta firma ma nie tylko przygotować system, ale później go obsługiwać.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.